Inteligentny domofon smartfonem otworzysz drzwi

Solidny mur, pies obronny, nowoczesny system monitorujący – czy bez tych wysokonakładowych propozycji można również chronić swój dom i posesję? Producenci nowoczesnych rozwiązań technologicznych z obszaru inteligentnego domu coraz częściej udowadniają, że można. Wystarczy np. zainwestować w domofon trzeciej generacji, który już dawno przestał być tylko domofonem, a stał się minirozwiązaniem dla inteligentnego domu.

Do tej pory urządzenia tego typu były skomplikowanymi mechanizmami najczęściej w nieosiągalnej – mało przystępnej cenie, która skutecznie odstraszała osoby, które rozglądały się za tego rodzaju wyposażeniem. Na szczęście powoli się to zmienia i dziś urządzenia te wkraczają w życie Kowalskich, stając się bardziej dostępnymi dla właścicieli domów.

inteligentny dom

Inteligentny dom. fot. AC SOFTWARE

Nowoczesny dom – inteligentna technologia

Na wyposażeniu nowoczesnego domu nie może zabraknąć domofonu. Urządzenia dostępne na rynku to dziś wielofunkcjonalne rozwiązania, już dawno nie przypominające tych tradycyjnych, które większość z nas pamięta. Przykładem jest urządzenie Domophone firmy Ac Software – nowoczesny domofon trzeciej generacji, który dzięki aplikacji możemy obsługiwać zdalnie za pomocą urządzeń mobilnych – i korzystać w ten sposób ze wszystkich jego funkcjonalności. Z myślą o tym projektanci zapewnili możliwość jego obsługi poprzez iPady, iPody, iPhone’a czy tablety z systemem Android. Dodatkowo aplikację można zainstalować na komputerze z systemem Windows.

W jaki sposób Domophone usprawni naszą codzienność?

Goście pod lupą

To innowacyjne urządzenie, które współpracuje z aplikacją zainstalowaną na naszym telefonie, iPadzie, iPodzie czy tablecie pozwala nam kontrolować to co się dzieje w najbliższym otoczeniu naszego domu. O każdym przybyciu gościa w nasze progi dowiemy się więc bez względu na to, gdzie jesteśmy, wystarczy że osoba, która nas odwiedza naciśnie dzwonek przy furtce.

Prywatny ochroniarz w telefonie

Naciśnięcie dzwonka przy furtce (przycisku wywołania) spowoduje, że na naszym telefonie pojawi się informacja o tym w postaci połączenia. Wówczas po jego odebraniu będziemy mogli porozmawiać z naszym gościem. Domophone, z którym komunikujemy się dzięki aplikacji zainstalowanej np. na naszym smartfonie pełni więc funkcję prywatnego portiera, który kontroluje kto odwiedza nasz dom podczas nieobecności gospodarzy.

Sezamie otwórz się

Poza opcją rozmowy, którą można przeprowadzić, istnieje także możliwość zdalnego sterowania elektrozamkiem furtki i mechanizmem otwierania bramy wjazdowej. To bardzo przydatna funkcjonalność, która pozwala wpuścić oczekującego gościa na teren posesji. Dlatego jeśli odwiedza nas kurier lub większy dostawca, możemy ułatwić zostawienie przesyłki, otwierając mu zdalnie bramę.

Prywatny monitoring

Jeśli z jakiegoś powodu nie będziemy mogli odebrać połączenia i porozmawiać z gościem, oczekującym przed domem, videodomofon za sprawą funkcji nagrywania zarejestruje obraz. Użycie przycisku wywołania spowoduje automatyczne uruchomienie się rejestracji obrazu z kamery video. W efekcie dostaniemy film 10-sekundowej długości. Urządzenie zachowa dla nas 100 nagrań i aż 500 zdjęć.

Przypomni o czym zapomnieliśmy

Funkcją, którą do tej pory nie spotykało się w videodomofonach jest opcja zdalnego wykrywania czy nasza brama jest otwarta czy zamknięta. Z reguły nawet jeśli przypomnieliśmy sobie o niezamkniętej bramie, bo wyjeżdżaliśmy z domu w pośpiechu, niewiele można było już zrobić na odległość. Projektanci Domophone pomyśleli i o tym, dlatego wszyscy roztargnieni właściciele domów nie muszą się już martwić. W razie takiej sytuacji, urządzenie poinformuje ich o tym i jeśli okaże się, że w pośpiechu zapomnieli o bramie, będą mogli naprawić ten błąd za pomocą jednej komendy.

Domownik dobrze poinformowany

Z videodomofonem można połączyć się za pomocą sieci GDGE, 3G lub 4G. Możliwa jest także instalacja aplikacji na kilku telefonach, dzięki czemu wszyscy domownicy będą mogli swobodnie odbierać połączenia z domem.

Leave a Reply