Jakie drzwi są najmodniejsze?

Jakie wzory i dekory królują obecnie w mieszkaniach Polaków? Na co klienci zwracają uwagę przy zakupie skrzydeł drzwiowych wewnętrznych? Które kolekcje wybierali najczęściej w ostatnim półroczu i co przy podejmowaniu decyzji jest największym wyzwaniem? Classen, renomowany producent podłóg i drzwi, prezentuje obowiązujące trendy.

Nie tylko odzieżowa moda różni się w zależności od sezonu. Zmiany w trendach i wyborach dotyczą wszystkich dziedzin życia: motoryzacji, kuchni, elektroniki, a także wyposażenia wnętrz. Z obserwacji specjalistów firmy Classen, producenta podłóg i drzwi wewnętrznych, wynika, że ostatnie półrocze upłynęło w stolarce drzwiowej pod znakiem mlecznej szyby i połączeń różnych materiałów.

drzwi wejsciowe2

Drzwi z kolekcji Discovery, fot. Classen

Modne są wąskie, poziome szklenia, jakie zastosowano np. w kolekcji Tetyda oraz charakterystyczne łączenia aluminium ze szkłem – hartowanym, mlecznym i bezpiecznym. Takim designem wyróżniają się szczególnie drzwi z kolekcji Discovery, gdzie poprzeczne listwy aluminiowe rozmieszczone są – w zależności od modelu – równomiernie na całej powierzchni drzwi lub w poszczególnych częściach. Dużą popularnością w sklepach cieszą się również kolekcje skrzydeł drzwiowych Century i Malaga HR, a w marketach budowlanych kolekcje Leto, Artemida R czy Chronos New.

drzwi tetyda

Drzwi Tetyda

drzwi5

Drzwi Discovery

 

Najtrudniejszy dla klientów okazuje się wybór koloru drzwi. Zdaniem producenta, nie można jednoznacznie wskazać dziś jednego najpopularniejszego. Modne są odcienie akacji ST, orzecha, dębu polskiego, wenge i bieli, a w laminacie CPL: jesiony, orzech 2K i dębu bielonego, żaden z nich jednak nie jest zdecydowanym faworytem Polaków.

Klienci Classen stawiają również na jakość i gwarancję długotrwałego użytkowania drzwi. Zdecydowana większość najbardziej popularnych skrzydeł drzwiowych wewnętrznych opiera się na konstrukcji Classen Hybryda. Dzięki niej skrzydło zyskuje trzykrotnie większą stabilność. Bardziej odpornymi na ścieranie, promienie UV i uszkodzenia mechaniczne drzwi wewnętrzne producenta czyni pokrycie większości modeli, płytą drewnopochodną okleinowaną laminatem „Classen CPL” lub „Classen Iridium”.

Bez względu na zmieniające się trendy, klienci zawsze zwracają uwagę na cenę, wykonanie, design i kolor – mówi Anna Górecka, Dyrektor ds. Marketingu i Reklamy w firmie Classen. – Classen proponuje niespełna 30 dekorów, więc czasem trudno jest się szybko na coś zdecydować. Aby ułatwić to zadanie, zachęcamy do korzystania z naszego konfiguratora wnętrz znajdującego się na stronie internetowej. Dzięki niemu możemy zobaczyć, jak wyobrażenie o wnętrzu nabiera realnego kształtu – dodaje.

Leave a Reply