Jest wiele czynników, które wpływają na nasz komfort. Jednym z nich jest ciepło w naszym domu a więc ogrzewanie. Kiedy jesteśmy w trakcie zakupu grzejnika – stajemy przed dylematem, jaki system grzewczy wybrać – wodny czy może elektryczny? Na naszą decyzję wpływ powinno mieć kilka czynników: koszty, spodziewane oszczędności, wygoda oraz wygląd grzejnika.
Zarówno ogrzewanie wodne, jak i ogrzewanie elektryczne mają swoje zalety jak i wady. Jednym z najważniejszych czynników są koszty instalacji oraz użytkowania danego rozwiązania.
Grzejniki wodne mają za zadanie przekazać energię cieplną dostarczoną przez czynnik grzejny, w tym przypadku gorącą wodę, do ogrzewanej przestrzeni. Woda krąży w obiegu zamkniętym. Od momentu uruchomienia systemu centralnego ogrzewania potrzeba chwili, aby woda nagrzała się, dotarła do grzejników, które zaczną oddawać ciepło do pomieszczenia. W ofercie LUXRAD znajdziemy grzejniki wodne zarówno w wersji panelowej, jak i płytowej.
Grzejniki elektryczne podłączane do gniazdka elektrycznego to bardzo dobre i nie wymagające rozwiązanie. Z powodu wysokich potrzeb na energię oraz niskiej wydajności nie jest to jednak rozwiązanie na stałe. Idealnie sprawdzi się za to w chłodniejsze dni na działkach, lub jako element zastępczy podczas remontu instalacji co.
Marka LUXRAD w swojej ofercie ma grzejniki zarówno wodne, jak i elektryczne. Przykładem może być model Barva o klasycznym kształcie z pionowymi profilami kwadratowymi oraz poziomymi okrągłymi rurkami. Neptun to już grzejnik o bardziej nowoczesnym kształcie, który zdecydowanie przyciąga wzrok. Cechą charakterystyczną tego modelu są naprzemienne sekwencje poziomych rurek. Przez nie grzejnik zyskuje swoistą dynamikę, nie tracąc przy tym wyrazistości linii.
Na rynku możemy znaleźć bardzo szeroką ofertę grzejników różnego typu, o różnej budowie oraz właściwościach. Wybierając grzejniki należy wziąć pod uwagę wszystkie najważniejsze aspekty, czyli lokalizację, potrzeby grzewcze pomieszczenia, możliwość podłączenia do instalacji co. Nie należy również zapominać o estetycznym dopasowaniu grzejnika do aranżacji pomieszczenia, a także o przeznaczeniu. Np. do łazienki czy suszarni należy wybrać grzejnik o podwyższonej odporności na wilgoć.