Jaka podłoga do pokoju nastolatka – radzi Dorota Szelągowska

Moment, w którym nasze dziecko wkracza w wiek nastoletni to zwykle spora zmiana w życiu całej rodziny. Zmiany te często dotyczą również aranżacji domu. Nastolatek potrzebuje swojej przestrzeni i chce, aby pokój odzwierciedlał jego osobowość i zainteresowania. Zacznijmy od podłogi.

Co będzie najbardziej istotne? Dla nastolatka wygląd i wygoda. Dla rodziców aspekty bardziej praktyczne: trwałość, łatwość sprzątania, ciepło czy zdolność tłumienia hałasu. To wszystko da się pogodzić.

dywan Flash QR KOMFORT2576

Dywan Flash QR z oferty sieci Komfort

Podłoga drewniana lub panel będzie neutralnym fundamentem aranżacji. Naturalny kolor drewna pasuje do wszystkiego. Jeżeli wybierzemy wersję bieloną dodatkowo rozjaśnimy pomieszczenie i powiększymy je optycznie. Ale możemy również zdecydować się na bardziej ekstrawaganckie rozwiązanie. Nastolatkowi z pewnością spodobają się podłogi w oryginalnych kolorach lub w stylu vintage – ze stylowymi rysami czy drobnymi pęknięciami. – Dodatkowym plusem w tym przypadku będzie fakt, że podłoga stylizowana na zniszczoną będzie lepiej przyjmować faktyczne uszkodzenia, które przy temperamencie gospodarza mogą się pojawić. Mimo to, warto zadbać o dodatkową ochronę podłogi – przy biurku ułóżmy specjalną matę, która ochroni przed szuraniem krzesła czy śladami po fotelach obrotowych – radzi Dorota Szelągowska, ambasadorka marki Komfort.

dywan Canvas Stars KOMFORT2578

Dywan Canvas Stars z oferty sieci Komfort

dywan Diamond Carre KOMFORT2580

Dywan Diamond Carre z oferty sieci Komfort

Dywan w pokoju nastolatka będzie przede wszystkim dopełnieniem aranżacji – dlatego powinien współgrać ze stylem pokoju. Ale pamiętajmy, że to również będzie miejsce, na którym nasze dziecko będzie chętnie leżeć – ucząc się czy słuchając muzyki. Dlatego dobrze żeby był miękki i miły w dotyku. Lepiej w mniejszym lub średnim rozmiarze, bo taki będzie łatwiej wytrzepać (np. z resztek chipsów).

panel Dab Reclaimed KOMFORT aranz2584

Panel Dąb Reclaimed z oferty sieci Komfort

Myśląc o komforcie chodzenia i leżenia na podłodze warto wziąć pod uwagę również wykładzinę. Taka podłoga zapewni również ciepło oraz dodatkową ochronę akustyczną, którą z pewnością docenią pozostali domownicy i sąsiedzi.

wykladzina do pokoju nastolatka

Wykładzina Funky Stripes (na zamówienie) i wykładzina New Verano (na zamówienie) z oferty sieci Komfort

Wybierając wykładzinę zwróćmy uwagę na długość runa – ta z dłuższym będzie cudownie miękka i przytulna, ta z krótszym będzie łatwiejsza w sprzątaniu. Dlatego najlepiej wybrać wariant pośredni – dodaje ambasadorka Komfort.

Leave a Reply