Jesienne porządki w ogrodzie. Kilka, praktycznych wskazówek…

Listopad to ostatni miesiąc jesieni. Warto więc poświęcić chwilę czasu i zadbać o porządek w ogrodzie. Podpowiadamy kilka, praktycznych wskazówek, które pomogą Ci zaplanować prace w ogrodzie. Sprawdź i zainspiruj się!

222222

Ostatni miesiąc jesieni jest zazwyczaj wilgotny i chłodny. Możliwe przymrozki dają się we znaki. Aby zdążyć przed zmrokiem, zaplanuj prace w ogrodzie i ciesz się porządkiem. Systematycznie usuwaj opadające z drzew liście. Z pewnością czynność tę ułatwi Ci odkurzacz ogrodowy, który posiada funkcję rozdrabniania liści. Dzięki temu liście zajmą mniej miejsca i ulegną szybszemu rozkładowi.

Jedną z najważniejszych jesiennych prac w ogrodzie jest okrycie roślin wrażliwych na niskie temperatury. Glebę wokół takich roślin należy wyściółkować korą sosnową, trocinami, igliwiem lub liśćmi.

Pamiętaj też, że dopóki ziemia nie jest zamarznięta, możesz sadzić drzewa i krzewy. Do połowy listopada natomiast możesz sadzić wrzosy. Nie zapomnij także zabezpieczyć cebule tulipanów, narcyzy i hiacynty. Ich glebę okryj ściółką liści. Przed nastaniem zimy należy także obficie podlać wszystkie liściaste i iglaste drzewa i krzewy zimozielone, gdyż częstym powodem obumierania roślin w czasie zimy jest nie tylko mróz, ale również brak wody w glebie.

Leave a Reply