Kolory SPA w Twojej łazience

Nastrój jaki panuje w naszej łazience zależy głównie od kolorystyki, jaką dla tego wnętrza wybierzemy.  Wystrój łazienki powinien bowiem umożliwiać nam pełen relaks i sprawiać, ze poczujemy się, jakbyśmy wyrwali się choć na chwilę do ekskluzywnego SPA.  Z pewnością pomogą nam w tym kolory czyste, optymistyczne barwy.

Ściany wewnętrzne w łazience to dobre miejsce na eksperymenty z kolorami. Czysty błękit to z pewnością dobry wybór. Kolor ten kojarzy się bardzo pozytywnie. Zestawiony na przykład z beżem nasuwa skojarzenia z piaszczystą plażą nad brzegiem krystalicznie czystego oceanu. Wrażenie to spotęgują dekoracje roślinne i elementy wykonane z kamienia. Taka aranżacja łazienki sprawi, że każda wizyta w niej będzie jak kilkuminutowe wakacje.

aranzacja lazienki orient

Aranżacja łazienki, fot. Dekoral

Kolejnym relaksującym i nastawiającym optymistycznie kolorem jest pastelowa zieleń. Podobnie jak wspomniany wcześniej błękit pozwala na przeniesienie się w myślach na łono natury.  Bardzo świeży wystrój łazienki uzyskamy poprzez jej połączenie z bielą, a odrobina jasnej szarości doda całości charakteru.  Jest to świetna oprawa kolorystyczna, jeśli chodzi o nowoczesne aranżacje łazienek, wykorzystujące sprzęty i dodatki o prostych kształtach.

aranzacja lazienki orient 2

Aranżacja łazienki, fot. Dekoral

Ściany w delikatnych, pastelowych barwach wcale nie muszą wyglądać nudno, ani mdło. Wystarczy, że część kafelków w jednolitych barwach zamienimy na płytki z ozdobnym motywem kwiatowym. Możemy wybrać takie, na których wzór jest delikatnie rozmyty – daje to ciekawy efekt, Pozostała część łazienki może być wyłożona beżowymi i jasnobłękitnymi płytkami. Warto jednak zastosować również odrobinę brązu, aby całość nie wydawała się zbyt „wodnista”.

aranzacja lazienki orient 3

Aranżacja łazienki, fot. Ceramika Paradyż

Wystrój łazienki na fioletowo kojarzy się dosyć odważnie. Jeśli jednak użyjemy pastelowego, subtelnego fioletu, aranżacja wnętrza staje się bardzo subtelna. Jaki inny kolor tutaj pasuje? Może być to odrobina szarości i oczywiście biała armatura łazienkowa. Nie bójmy się, że taka aranżacja łazienki będzie zbyt cukierkowa. Jeśli wybierzemy odpowiedni odcień fioletu, z pewnością się tak nie stanie.

aranzacja lazienki orient 4

Aranżacja łazienki, fot. Ceramika Paradyż

Równie ciekawy wystrój wnętrza uzyskamy łącząc wspomniany jasny fiolet z równie jasnym seledynem.  Taka kolorystyka kojarzy się z dalekimi, egzotycznymi krainami i sprawi, że codzienne zabiegi zyskają status magicznego rytuału. Jeśli zdecydujemy się wybrać płytki we wzory, wybierzmy raczej delikatne motywy. Użyte kolory sprawią, że aranżacja łazienki sama w sobie jest wystarczająco ozdobna.

aranzacja lazienki orient 5

Aranżacja łazienki, fot. Ceramika Paradyż

Zobacz też: aranżacje łazienek w subtelnych barwach

5 komentarzy

  1. Tombezjerryego 23 listopada 2011
  2. Agulek 23 listopada 2011
  3. Iwona 23 listopada 2011
  4. Agulek 23 listopada 2011
  5. Stachu 23 listopada 2011

Leave a Reply