Baterie łazienkowe – sprawdź czy jesteś eko

Firm Oras wprowadza na rynek rewolucyjną baterię Oras Eterna, która będzie się z nami komunikować. Wbudowany w niej przycisk EcoLed zasygnalizuje nam, czy oszczędzamy wodę i jesteśmy ekologiczni. Jeśli nie, bateria przejmuje dowodzenie. Zielone światło na kranie oznacza, że jesteśmy eko, czerwone światło – czas kończyć kąpiel.

Istnieje wiele domowych sposobów oszczędzania wody, np. zakręcanie podczas nakładania mydła czy mycia zębów. Leniwi powiedzieliby: po co się męczyć, nowoczesna bateria zrobi to za nas. To słuszna uwaga. Firma Oras wprowadza technologicznie zaawansowaną linię Eterna, która dba o mniejsze zużycie wody za nas. W skład linii wchodzi zarówno termostatyczna bateria natryskowa, jak i wannowo-natryskowa.

nowoczesne lazienki

fot. Oras

EcoLed – idealnie ekologiczny prysznic

Prawdziwie rewolucyjnym sposobem na oszczędzanie jest zastosowanie przez Oras przycisku EcoLed. To właśnie on będzie się z nami komunikował poprzez światło, sygnalizując czy jesteśmy eko, czy wręcz przeciwnie, i powinniśmy kończyć kąpiel.

Baterię Oras Eterna uruchamiamy poprzez naciśnięcie przycisku EcoLed. Całość przypomina trochę działanie sygnalizacji świetlej: zielona dioda – możesz się kąpać, czerwona – stop. Jak wygląda to w praktyce? Uruchamiamy kran, bateria zamiga do nas zielonym światłem. Jeśli prysznic zostanie zakończony w ciągu 2 minut, zielony sygnał miga ponownie – w nagrodę za ekologiczny prysznic.

bateria lazienkowa1

Jeśli jednak po dwóch minutach woda nadal płynie, bateria zaczyna migać do nas czerwonym światłem. Po 3 minutach, czerwona lampka miga już z większą częstotliwością, dając nam sygnał, że nie jesteśmy ekologiczni i zużyliśmy już za dużo wody. Po 4 minutach bateria przejmuje dowodzenie i sama, automatycznie odcina dopływ wody. Mechanizm ten znamy dobrze, gdyż tak właśnie funkcjonują natryski w centrach sportu i rekreacji. Oczywiście, baterie Oras są przede wszystkim funkcjonalne i przyjazne, więc cały mechanizm eko, i sygnalizację świetlną można w dowolnym momencie wyłączyć.Nowa bateria Oras Eterna jest obecnie jednym z najbardziej ekologicznych kranów, które dostępne są na polskim rynku.

Oras Eterna przygotuje kąpiel

Bateria wannowo-natryskowa z linii Oras Eterna, poza funkcją kontroli ekologicznego zużycia wody, ma dodatkowe rozwiązanie dla miłośników gadżetów, ale też osób zabieganych, które robią wiele rzeczy w tym samym czasie. Funkcja polega na automatycznym napełnieniu wanny, dzięki czemu mamy gwarancję, że woda się nie przeleje.
W czasie, gdy wanna wypełnia się wodą możemy zrelaksować się filiżanką kawy, przygotować kolację lub zająć się dzieckiem, i bez stresu czekać na moment, w którym nastąpi automatyczne odcięcie dopływu wody.

bateria1

fot. Oras

Same zalety

Obecnie około 1/3 energii zużywanej w gospodarstwach domowych przypada na ogrzewanie wody. Wielofunkcyjna Oras Eterna umożliwia wybór ekologicznego rozwiązania, pozwalając jednocześnie na obniżenie wysokości rachunków. Jeżeli naprawdę zależy nam na oszczędnościach, możemy połączyć baterię Eterna ze zwycięzcą rankingów – zestawem prysznicowym Oras Natura, który zużywa nawet o 50% mniej wody. To nie koniec zalet. Bateria ma blokadę temperatury na poziomie 38°C, dzięki temu woda nie poparzy użytkowników, co ważne zwłaszcza dla dzieci. A kolorowe, edukacyjne sygnały świetlne sprawiają, że dla maluchów jest prosta w użyciu. Migające EcoLedy pomagają uczyć najmłodszych oszczędnego używania wody i budują w nich świadomość ekologiczną.

Leave a Reply