Nowoczesny styl w łazience: harmonia prostoty i funkcjonalności

Inspirowana stylem nowoczesnym łazienka stanowi harmonijne połączenie jasnych barw z prostymi geometrycznymi wzorami wyposażenia. Idealnym tłem dla zaprezentowania estetyki białej ceramiki stają się płaszczyzny utrzymane w odcieniach szarości, przełamywane mocnymi akcentami kolorystycznymi. W łazience urządzonej w stylu nowoczesnym dominuje beton, szkło, metal. Nie brak także akcentów z naturalnego drewna.

Nowoczesność, której wyznacznikiem jest unikanie zbędnej dekoracyjności i zredukowanie wyposażenia do niezbędnego minimum, czerpie inspiracje z modernizmu, fascynacji stylem industrialnym czy też loftowym. Nie bez przyczyny zatem niemal kultowym materiałem, bez którego nie mogłoby się obejść wnętrze zaprojektowane w duchu nowoczesności, jest beton. Ma on szereg zastosowań – od wykończenia ścian i podłóg, poprzez wykonywanie mebli, na drobnych detalach kończąc. Interesującą i niepowtarzalną strukturę osiąga się nie tylko przy wykorzystaniu betonu architektonicznego, ale także mas dekoracyjnych, czy specjalnych produktów polimerowo-cementowych. Różne odcienie szarości dobrze komponują się z kolorem białym. Oryginalności pomieszczeniu łazienkowemu nadadzą mocne akcenty kolorystyczne: antracyt, różne odcienie niebieskiego, fioletu. Wnętrze ocieplą oraz wprowadzą atmosferę przytulności elementy wykonane z drewna, zarówno gatunków krajowych, jak i egzotycznych. Stanowią one idealne tło dla zaprezentowania serii wyposażenia łazienkowego spod znaku Duravit.

Wymagania stylu a kształty ceramiki

Wyposażanie łazienki powinno odpowiadać wymaganiom stylu nowoczesnego. Nie ma tu miejsca na przypadkowość. Podstawowymi zasadami obowiązującymi podczas urządzania są: prostota, minimalizm i przestrzeń. Sprawdzą się proste, geometryczne kształty, choć styl ten potrafi także zaskakiwać projektami o nietypowych formach.

Idealnie do pomieszczenia łazienkowego utrzymanego w duchu nowoczesności pasują rozwiązania zaprojektowane przez Philippe Starck’a dla firmy Duravit. Kolekcja ME by Starck to perfekcyjnie zaprojektowane formy, nie ograniczające przestrzeni, a wręcz przeciwnie – pozwalające na tworzenie indywidualnych rozwiązań. Podobnie, jak i w innych pracach projektanta znajdziemy tu, charakterystyczne dla jego stylu cienkie krawędzie. Wyróżniają się nimi umywalki, toalety, pisuary. Surowość betonu będzie idealnym tłem uwypuklającym perfekcyjnie zaprojektowane formy.

nowoczesna lazienka ceramika3

Kolekcja ME by Starck

Harmonijne kształty, delikatne krawędzie znajdziemy w linii Darling New, zaprojektowanej we współpracy ze studiem Sieger Design. Na uwagę zasługuje zastosowanie technologii c-bonded, która sprawia, że umywalka meblowa niemal w niezauważalny sposób łączy się z szafką podumywalkową, zlewając się w jedną całość. To niezwykle eleganckie rozwiązanie, wpływające jednocześnie na zwiększenie komfortu korzystania ze strefy umywalki.

nowoczesna lazienka ceramika

Kolekcja Darling New

Nastrojowość wprowadzą do łazienki elementy z serii Happy D.2. W umywalkach oraz eleganckich szafkach podumywalkowych, których fronty przypominają strukturę lnu, dominują łagodne geometryczne kształty i charakterystyczny rant wokół komory umywalki.

nowoczesna lazienka ceramika4

Seria Happy D.2

Meble dopasowane do oczekiwań

Proste wzornictwo i wiele funkcjonalności oferuje seria mebli łazienkowych L-Cube. Rozwiązania zaproponowane przez Duravit, opracowane we współpracy z Christianem Wernerem stanowią idealną propozycję wyposażenia nowoczesnej łazienki, nadając wnętrzu przejrzystości i przestronności. Eleganckie, prostokątne fronty pozbawione zostały uchwytów, a otwieranie i zamykanie szuflad  odbywa się automatycznie, pod wpływem lekkiego dociśnięcia. Dzięki najnowszej technologii tip on, szuflady bez uchwytów pomagają stworzyć harmonijną całość.

nowoczesna lazienka ceramika2

Seria mebli łazienkowych L-Cube

Minimalizm, uproszczone wzornictwo oraz funkcjonalność znajdziemy również w szafce z lustrem, wyposażonej w LED. Możliwość włączania i gaszenia światła oraz regulacja stopnia natężenia oświetlenia za pomocą czujnika sensorycznego zapewniają optymalne oświetlenie.

Z kolei zdecydowane akcenty kolekcji mebli łazienkowych Vero ożywią wnętrze. Słoje drewna na frontach szafek zostały ukierunkowane poziomo. Kontrastują z nimi zamontowane pionowo chromowane uchwyty. Charakteru całości szafek nadaje delikatne oświetlenie LED.

Delikatne formy, przełamane finezją wzorniczą znajdziemy także w serii X-Large.

Komfort kąpieli

Nowoczesność nie oznacza rezygnacji z wygód, a wręcz przeciwnie – oryginalne formy i niebanalne rozwiązania wpływają na zwiększenie komfortu porannego prysznica czy relaksującej, wieczornej kąpieli. Przyjemność korzystania z prysznica zapewni montaż brodzika Stonetto, wykonanego z unikalnego, opatentowanego przez firmę Duravit materiału – DuraSolid. Matowe wykończenie przypominające kamień zapewnia nie tylko komfort podczas kąpieli, ale także sprawia, że powierzchnia jest odporna na zarysowania. Stonetto oferowane w kolorze antracytowym, piaskowym i białym łączy idealnie ze stylem nowoczesnym.

Rozwiązaniem, które nie zakłóci poczucia przestronności w nowoczesnym wnętrzu jest wanna Paiova 5. Zaprojektowana przez biuro EOOS dla firmy Duravit stanowi połączenie wanny wolnostojącej z narożną. Dzięki temu powstała forma dopasowująca się do przestrzeni, przyciągająca wzrok w surowym, nowoczesnym pomieszczeniu łazienkowym.

nowoczesna lazienka ceramika wanny

Wanna Paiova 5

Leave a Reply