Ściany w łazience z pomysłem

Ściany w łazience to bardzo ważny element wystroju wnętrza. Jeśli znudziły nam się klasyczne, jednobarwne płytki, być może warto wybrać coś ciekawszego. Możemy wybrać oryginalną tapetę lub kafelki z motywami graficznymi. Oto kilka propozycji, które sprawią, że nasze aranżacje łazienek będą z pewnością się wyróżniać.

Kwiaty to znany i lubiany motyw graficzny. Ściany nim ozdobione wyglądają subtelnie, a zarazem intrygująco. Spójrzmy na przedstawiony na zdjęciu wystrój łazienki – kolorystyka jest łagodna i subtelna, a tapeta z rysunkowym motywem kwiatów wzmaga to wrażenie. Dodatkowo aranżacja łazienki wzbogacona jest o meble z jasnego drewna, przez co wydaje się jeszcze bardziej bliska natury.

lazienka grafika

(Aranżacja łazienki, fot. Nella Vetrina)

Czarno-biała aranżacja łazienki nie wyjdzie z mody jeszcze przez długie lata. Jednolite kafelki w kolorze czarnym lub białym mogą się jednak znudzić, dlatego proponujemy zastąpić je bardziej ozdobnymi płytkami. Motyw, który znajduje się na kafelkach przedstawionych na zdjęciu przypomina nieco obrazy, które widzimy patrząc przez kalejdoskop. Najlepiej będzie jednak, jeśli tak intensywny motyw graficzny pojawi się tylko na jednej ze ścian.

lazienka grafika 2

(Aranżacja łazienki, fot. Nella Vetrina)

Inną ciekawą propozycją jeśli chodzi o ściany w łazience może być tynk dekoracyjny. Jego oryginalna struktura sprawi, że nawet jeśli kolor ścian jest spokojny, aranżacja wnętrza sprawia naprawdę ciekawe wrażenie.  Spójrzmy na poniższe zdjęcie – ściany są pokryte beżowym tynkiem aranżacyjnym. Jego faktura w połączeniu z meblami łazienkowymi w intensywnie pomarańczowym kolorze jest gwarantowanym sposobem na wystrój łazienki z pomysłem.

lazienka grafika 3

(Aranżacja łazienki, fot. Nella Vetrina)

Jeśli już mowa o łazience z pomysłem, co zrobić, aby aranżacja łazienki na biało nie była nudna? Odpowiedzią może być umieszczenie na ścianie dużej grafiki – spójrzmy chociażby na widoczny na poniższym zdjęciu motyw drzewa. Czyż nie wygląda ciekawie? Dobrym rozwiązaniem są też meble łazienkowe w intensywnych kolorach, na przykład czerwonym. Możemy też na części ściany położyć mozaikowe kafelki w kolorze fioletowym.

lazienka grafika 4

(Aranżacja łazienki, fot. Nella Vetrina)

Nasza ostatnia propozycja to płytki klinkierowe w naturalnym kolorze i nieregularnych kształtach – imitują one kamień. Na ich tle najlepiej będzie prezentowała się prosta w kształcie, biała armatura łazienkowa.  Jakie dodatki będą tutaj najlepiej pasowały? Świetnie sprawdzą się te jak najbardziej naturalne, czyli na przykład rośliny doniczkowe. Aranżacja łazienki w stylu „eko” będzie kompletna, jeśli dobierzemy pachnące świece o naturalnej nucie zapachowej.

lazienka grafika 5

(Aranżacja łazienki, fot. Nella Vetrina)

A teraz przekonaj się czy drewniane meble do łazienki to dobry pomysł.

No Responses

Leave a Reply