Funkcjonalne dodatki w łazience

Wraz z rozwojem technologii wyposażenie łazienkowe nabiera coraz to nowych walorów. Piękny design to nie wszystko. Nowoczesne produkty podnoszą komfort użytkowania łazienki. Po podstawowych decyzjach, takich jak ustalenie kolorystyki płytek, rozmieszczenia sprzętów czy ceramiki, przychodzi czas na wybór odpowiedniego wyposażenia i dodatków. I nie mamy tu na myśli elementów dekoracyjnych, ale te funkcjonalne. Potrafią one w wyraźny sposób wpłynąć na wygodę użytkowania łazienki.

aranzacja lazienki dodatki

Aranżacja łazienki, fot. Cersanit

Dobrana para

Podstawą jest umywalka. To przy niej wykonujemy szereg codziennych zabiegów higienicznych. Dlatego bardzo istotne jest, aby odpowiednio dopasować ją do swoich potrzeb oraz potencjału aranżacyjnego pomieszczenia. Zbyt mała nie będzie wygodna, za duża może zdominować mniejszą łazienkę. Warto zdecydować się na wybór umywalki z komplementarną szafką. Dzięki temu zyskamy pewność idealnego dopasowania. Takie zestawy dają nam gwarancję kompatybilności produktów oraz optymalnego wykorzystania przestrzeni. Są one tak zaprojektowane, by wzajemnie się uzupełniać, tworząc zgraną, estetyczną i w pełni praktyczną całość o tej samej jakości wykonania. Wybierając meble, postaw na funkcjonalność – ciche domykanie, długą gwarancję na zawiasy i prowadnice czy jakość wykończenia. Kolejnym elementem jest wybór ich koloru – obecnie królują ponadczasowe białe, nowoczesne szare oraz w drewnianym wykończeniu. Biel ceramiki zestawiona z drewnem daje klasyczny efekt, dobrze sprawdzi się też w łazienkach z motywami drewnianymi. Odbijające światło białe szafki są doskonałym wyborem do niewielkich przestrzeni, do których wniosą lekkość i wrażenie przestronności. Szklane, szare fronty nadadzą elegancki i nowoczesny klimat (np. meble Stillo ze szklanymi frontami Lacobel).

umywalka z szafka

Umywalka z szafką, fot. Cersanit

szafka umywalkowa

Umywalka z szafką, fot. Cersanit

szafki umywalkowe

Umywalka z szafką, fot. Cersanit

Diabeł tkwi w szczegółach

Przy aranżacji łazienki warto pomyśleć o takim elemencie jak deska toaletowa. Z pozoru to mniej ważny dodatek, a w rzeczywistości istotnie wpływa na nasz komfort, dlatego powinna być dobrze dobrana i funkcjonalna. Jej wygląd także może wpłynąć na ostateczny styl łazienki. Jeśli wybierzesz miskę z cienką deską Slim, wnętrze będzie jeszcze bardziej nowoczesne. Deski Slim marki Cersanit wyróżniają się nie tylko designem. Specjalnie dobrane materiały (duroplast) oraz nowatorskie rozwiązania sprawiają, że mają one niebagatelne znaczenie dla funkcjonalności i higieny łazienki. Praktyczny sposób wypinania deski pozwala bez wysiłku ją zdemontować przez użycie jednego przycisku (system One Button Easy-Off). Deskę i toaletę łatwo więc umyć, a jej ponowne założenie jest równie proste. Deski Slim mają wyprofilowany kształt, który sprawia, że wygodniej się na nich siedzi. System wolnego opadania zapobiega hałaśliwemu zamykaniu. To, co najbardziej nam się podoba, to zastosowanie nowych technologii – w skład duroplastu wchodzą jony srebra o bakteriobójczym działaniu. To sposób na pozbycie się zarazków i ograniczenie konieczności użycia detergentów.

deska toaletowa

Deska toaletowa, fot. Cersanit

Jeśli elementy wyposażenia zostały już wybrane, czas pomyśleć o dodatkach, takich jak odpowiednie oświetlenie, lustro czy dekoracyjne obrazy

Leave a Reply