Slow Design: zimowa aranżacja łazienki

Spowalnianie to hasło przewodnie zimy. Noce są dłuższe, a dni są krótsze. Chłodne miesiące zimowe są czasem na pozostanie w domu, relaksując się i regenerując. Natura spowalnia, i my również, świadomie kreując i przeznaczając więcej czasu dla nas samych.

Trend Slow Design (Powolny design) również koncentruje się na tym spowolnieniu oraz na zrównoważonym wzornictwie poprzez rozsądne użycie zasobów: dobrze przemyślaną produkcję długotrwałych produktów. To minimalistyczne “koncentrowanie się na rzeczach niezbędnych” sprawia, że produkty te są idealne dla rzeczy, które naprawdę mają znaczenie. Nie ma rozproszenia uwagi, niczego nie jest za wiele ani niczego za mało. Efektywne użycie naturalnych zasobów jest osiągnięte poprzez percepcję oraz uznanie codziennych spraw. Duravit wspiera taką filozofię tworząc produkty, które oferują jakość, design oraz praktyczną wartość dodaną.

zimowa aranzacja lazienki 11

Umywalka Darling New z szafką L-Cube, fot. Duravit

Zostając w domu

Indywidualny dobrostan rozpoczyna się wraz z projektem własnych czterech ścian. Duravit opracował technologię c-bonded dla najbardziej wyszukanych potrzeb projektowych. Perfekcyjnie wykonana i precyzyjna co do milimetra umywalka oraz szafka podumywalkowa stapiają się w jeden przedmiot niemalże bez widocznego łączenia. Opatentowany materiał ceramiczny DuraCeram sprawia, że umywalka jest wytrzymała, solidna i długotrwała.

zimowa aranzacja lazienki 1

fot. Duravit

zimowa aranzacja lazienki 3

fot. Duravit

Zanurzenie i relaksacja

Szczególnie w zimie, wanna staje się centralnym elementem relaksu. Wanna Cape Cod jest zaprojektowana jako wolnostojący monolit oraz wykonana jest z nowego materiału DuraSolid A, który jest miły w dotyku oraz charakteryzuje się eleganckim matowym wyglądem. Łagodnie uformowane oparcie na głowę z jednej strony zapewnia szczególnie spokojne doświadczenie kąpieli, które daje relaksujące wrażenie lekkości, natomiast z drugiej strony zapewnia doskonałe podparcie w czasie siedzenia. System hydromasażu pozwala na głębokie odprężenie. W połączeniu z meblami z ciemnego drewna oraz może kilkoma świeczkami, łazienka staje się idealnym miejscem odpoczynku: zwolnij i zrelaksuj się.

zimowa aranzacja lazienki 5

Wanna Cape Cod, fot. Duravit

zimowa aranzacja lazienki 6

Wanna Cape Cod, fot. Duravit

Zrób zapasy energii

Sauny są znane z tego, że mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz ostatecznie również na naszą jakość życia. Duravit wprowadził zatem saunę Inipi dla nowoczesnych łazienek i stref wellness. Początek saun z gorącymi kamieniami jest odzwierciedlony we współczesnej wersji: na pozór prosty kamyk staje się zdalnym pilotem w celu intuicyjnej obsługi sauny. Wzornictwo kabiny jest czyste, transparentne oraz ponadczasowo nowoczesne. Naprzemienne ciepło i zimno wzmacnia nasz system odpornościowy, który jest szczególnie narażony w zimie. Dlatego sauna jest idealnym miejscem aby w spokoju zrobić zapasy energii na tę chłodną porę roku.

zimowa aranzacja lazienki 7

Sauna Inipi, fot. Duravit

zimowa aranzacja lazienki 8

Sauna Inipi, fot. Duravit

zimowa aranzacja lazienki 10

Sauna Inipi, fot. Duravit

zimowa aranzacja lazienki 9

Sauna Inipi, fot. Duravit

Leave a Reply