Szklane kafelki – bajer na ścianę

Łazienka to miejsce, które śmiało możemy nazwać naszym królestwem. To tutaj relaksujemy się i poddajemy zabiegom upiększającym. Warto zatem, aby tak niezwykłe i intymne pomieszczenie charakteryzował niesamowity wystrój wnętrza. Aranżacja łazienki zależy w bardzo dużej mierze od wykończenia ścian.

Żeby nadać łazience ekskluzywny wygląd, wcale nie trzeba ponosić wielkich wydatków. Szklane płytki na ścianach pomogą nam wyczarować oryginalny, królewski wystrój łazienki za rozsądną cenę. Jest to świetne rozwiązane dla osób młodych, chętnie podążających za trendami. Przywodzą one na myśli wnętrze łazienki w ekskluzywnym klubie, w szczególności jeśli wnętrze utrzymane jest w odważnych barwach, jak czerwień i czerń,

szklane kafelki

Szklane kafelki, fot. Nella Vetrina

Szklane kafelki wcale nie muszą pokrywać całej ściany. Wręcz przeciwnie, jeśli pokryjemy nimi tylko jej fragment, aranżacja łazienki będzie bardziej wyszukana i w lepszym guście. Możemy na przykład ułożyć je w formie pionowych pasów. Do tego celu najlepiej nadawać się będą kafelki w kolorze różu lub fuksji. W połączeniu z czarnym tłem stworzą nietypowy, nieco awangardowy wystrój wnętrza.

szklane kafelki 2

Szklane kafelki, fot. Nella Vetrina

Równie dobrze możemy ułożyć kafelki w szachownicę, stosując mozaikę z płytek czarnych i białych. Ponownie, nie układajmy jej na całej ścianie, tylko w paru miejscach. To kolejny pomysł na wystrój wnętrza z wykorzystaniem ścian w ciemnych kolorach. Szklane kafelki po raz kolejny pomagają stworzyć wyszukany, elegancki, a zarazem nowoczesny wystrój łazienki. Taka aranżacja wnętrza świetnie się sprawdzi w towarzystwie dodatków w zdecydowanym odcieniu różu lub fioletu.

szklane kafelki 3

Szklane kafelki, fot. Nella Vetrina

Uroda szklanych kafelków zostanie podkreślona poprzez odpowiedni dobór oświetlenia. Na przykład fioletowe szklane kafelki we właściwym świetle zalśnią magicznym blaskiem. Dzięki temu nasza aranżacja łazienki zyska nieco tajemniczy charakter. W takim wnętrzu z pewnością nawet codzienne dbanie o urodę będzie miało w sobie coś z alchemii. Szczególny nastrój podkreślimy poprzez ustawienie ozdobnych fiolek z kosmetykami.

szklane kafelki 4

Szklane kafelki, fot. Nella Vetrina

Taki wystrój wnętrza charakteryzuje się uniwersalnością. Szklane płytki na ścianach nadają się nie tylko do łazienki, równie dobrze sprawdzą się w każdym innym wnętrzu. Tak nowoczesna aranżacja wnętrza świetnie wygląda na przykład w salonie, lub w pokoju starszego nastolatka. Jakie meble do niej dobrać? Chyba łatwo sobie wyobrazić, jak świetnie pasują tutaj skórzane obicia kanap i foteli. Rzecz jasna ściany również i tu powinny pozostać w kolorze ciemnym. Nie bójmy się, że całość będzie zbyt mroczna – kafelki odbiją światło i wnętrze wypełni się blaskiem.

szklane kafelki 5

Szklane kafelki, fot. Nella Vetrina

Leave a Reply