Złoto w łazience w wielkim stylu

Złoto wraca w wielkim stylu – w biżuterii, modzie i aranżacjach wnętrz. To symbol przepychu, prestiżu i bogactwa. I choć moda na nie nigdy całkowicie nie przeminie, to dodatki w tym kolorze powinniśmy dobierać ostrożnie, z umiarem, by nie przekroczyć granicy kiczu. Warto jednak postarać się znaleźć złoty środek, ponieważ starannie dopasowane elementy w złocie dodadzą pomieszczeniom klasy i szczypty oryginalności.

wystroj lazienki

fot. Ceramstic

Złoto ponownie wkradło się w łaski zarówno stylistów, jak i architektów oraz projektantów wnętrz. – Ze złotem nie można przesadzać. W łazience doskonale sprawdzą się połyskujące dekory, listwy lub mieniąca się tysiącem odcieni mozaika szklana. Takie dodatki dodadzą pomieszczeniu elegancji i wyrafinowanego szyku – radzi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic, i dodaje: – Przykładowo, mozaika szklana w takich barwach idealnie sprawdzi się w połączeniu z ciemnymi płytkami, np. czarnymi, granatowymi czy szarymi, podkreślając jeszcze bardziej ich szlachetność.

aranzacja lazienki

fot. Ceramstic

Za pomocą mozaiki szklanej można podkreślić wybrany fragment pomieszczenia. – To prawdziwa mistrzyni iluzji. Można dzięki niej stworzyć fantazyjną ozdobę, np. ramę lustra, lub wydzielić strefy w łazience czy wykończyć różnego rodzaju powierzchnie profilowane, np. półkoliste ściany kabiny prysznicowej lub obudowę okrągłej wanny – radzi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Mozaika szklana może również stanowić okładzinę blatu przy umywalce lub półek, dzięki czemu będą one dodatkową, a zarazem funkcjonalną dekoracją. Najlepiej sprawdzi się ta błyszcząca, metalizowana, która ładnie odbija światło, rozjaśniając w ten sposób całe pomieszczenie.

mozaika lazienkowa

fot. Ceramstic

Funkcjonalne strefy w łazience można wyróżnić także za pomocą listew metalicznych, takich jak: Cigar Dor z kolekcji Trevia, czy Aluminium Light Coffee z kolekcji Canvas, lub specjalnych dekorów, np. z motywem dymu Smoke (Trevia) lub różnobarwnych okręgów Materii (Canvas) marki Ceramstic.  – Na tych dekorach złociste akcenty delikatnie połyskują – złoto jest tu jedynie subtelnym dodatkiem, więc będą one świetnym wyborem dla tych, którzy wolą pomieszczenia spokojne, ciepłe, bardziej klasyczne, utrzymane w odcieniach beżów i brązów – dodaje Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

mozaika

fot. Ceramstic

Dossier Produktów
– Dekor Canvas Materia DGL – 187A, 60×30 cm;
– Listwa Canvas Aluminium Light Coffee LAL-02;
– Dekor Trevia Smoke DGL-183A1, 60×30 cm;
– Listwa Trevia Cigar Dore LGL-86;
– Mozaika szklano-metalowa MSM-19 30x30x1 cm;
– Mozaika ceramiczno-metalowa Jazz Copper MCM-21, 29,8×29,8×0,8 cm;
– Mozaika szklana MS-06, 30x30x1 cm;
– Mozaika szklana MS-01, 30x30x4 cm;

Leave a Reply