Łazienka na poddaszu: wizualizacje modnego wnętrza ze skosami

W domach z poddaszem łazienka rodzinna najczęściej znajduje się właśnie na poddaszu, gdzie zaplanowana jest oddalona od gwaru części dziennej zaciszna strefa nocna. Niekiedy jej aranżację utrudniają skosy, często jednak to właśnie dzięki nim wystrój łazienki zyskuje wygląd komfortowego i pełnego relaksu salonu kąpielowego. Zobaczmy, jak łazienkę na poddaszu zaplanowali architekci w jednym z popularnych projektów domów.

Projekt domu ARP AJAKS MODERN CE to prosty dom z poddaszem użytkowym, opracowany w stylu nowoczesnym. Współczesną wizytówką domu jest efektowna elewacja, która determinuje stylistykę także i wnętrza domu – tworząc spójną koncepcję, udało się opracować spójną z wyglądem budynku aranżację pomieszczeń. W domu strefa nocna z sypialniami, garderobami i łazienką znajduje się na poddaszu. Doświetlają ją okna dachowe, zapewniające wyjątkowe walory widokowe.

Łazienka na poddaszu w tym projekcie domu to pomieszczenie nowoczesne, wygodne i atrakcyjne. Jej powierzchnia liczona po podłodze wynosi ok. 10 mkw, jednak użytkową powierzchnię ograniczają skosy, wynosi więc ona 7,95 m2. Dość wysoka ścianka kolankowa pozwoliła bardzo funkcjonalnie zagospodarować miejsce pod skosami. Umieszczono tam dużą, narożną wannę, która znajduje się tuż pod oknem dachowym. Takie rozwiązanie daje bardzo atrakcyjne warunki – kąpiel pod gwiazdami to marzenie nie jednego domownika.

lazienka na poddaszu wizualizacje 1

Łazienka na poddaszu – wizualizacje projektu domu ARP AJAKS MODERN CE (DOM AP2-10), fot. Pracownia projektów DOM.pl

Kolory, jakie zastosowano w łazience, podkreślają jej nowoczesny i zgodny z najnowszymi trendami charakter. Bazę stanowi tu elegancka i niezwykle modna szarość w wielu odcieniach: od jasnego gołębiego, po intensywny grafit, którym podkreślono “strefy mokre”. Jej uzupełnieniem jest biel mebli i ceramiki łazienkowej, pięknie komponująca się z ekskluzywną szarością. Jednak o charakterze wnętrza decydują przede wszystkim czerwono-pomarańczowe akcenty kolorystyczne, z wyrazistym blatem dużej szafki łazienkowej na czele.

lazienka na poddaszu wizualizacje 2

Łazienka na poddaszu – wizualizacje projektu domu ARP AJAKS MODERN CE (DOM AP2-10), fot. Pracownia projektów DOM.pl

W atrakcyjnym projekcie łazienki na poddaszu na uwagę zwracają również dodatki: dekoracyjny grzejnik łazienkowy, efektownie wbudowane we wnęki akcesoria łazienkowe oraz oczywiście nieszablonowe oświetlenie lustra, które zachwyca nowoczesnym designem i pięknym kolorem. Warto zwrócić również uwagę na oświetlenie punktowe, które wieczorem potęgować będzie “efekt gwiazd” widocznych z okna.

lazienka na poddaszu wizualizacje 3

Łazienka na poddaszu – wizualizacje projektu domu ARP AJAKS MODERN CE (DOM AP2-10), fot. Pracownia projektów DOM.pl

Całość prezentuje się niezwykle świeżo i radośnie. Poranek w takiej łazience z pewnością pozytywnie nastroi na cały dzień, a wieczorny relaks w wannie ukoi zmysły i wprowadzi w błogi stan.

Leave a Reply