Wielkomiejskie aranżacje łazienek

Miejska panorama z ostatnich pięter wysokościowców nie jest zarezerwowana tylko dla właścicieli apartamentów. Miłośnicy urbanistycznej architektury mogą wprowadzić widoki kultowych metropolii do swojego wnętrza. Bogactwo i różnorodność stylów zainspirowały designerów marki Ceramstic do rozwinięcia oferty dekorów z urbanistycznymi motywami.

I loft it

Klucz do prostoty i minimalizmu można odnaleźć nie tylko w eleganckim apartamencie przy Central Parku. W Belinie, Londynie czy Paryżu, co krok zlokalizowane są stare fabryki przerobione na lofty. Pomimo iż historia tego typu wnętrza sięga lat 50. XX wieku i zgiełku Nowego Jorku, surowe wnętrza zostały entuzjastycznie przyjęte w Europie.

aranzacja lazienki1

Dekory Skyline z linii Konkret marki Ceramstic

Wielkomiejskie panoramy

Wielkie miasta, charakterystyczne budynki i niezwykła jakość wykonania. To cechy, które zaspokoją nawet najbardziej wyszukane gusta. Dekory Opp! Urban to różne spojrzenia na metropolie, wykorzystujące charakterystyczne widoki i eklektyczne style architektoniczne. Płytki świetnie sprawdzą się w dekorowaniu przestrzeni nad blatem, wanną lub szafkami. Można wykorzystywać je pojedynczo, a także układać kolejno uzyskując rozległą panoramę. Trójwymiarowy efekt nadaje płytkom gruba warstwa spolerowanej granili. Miejski klimat wielkich miast ujęty jest niczym na czarno-białej fotografii.

modna lazienka1

Dekory Opp! Urban marki Ceramstic

modna lazienka2

Dekory Opp! Urban marki Ceramstic

Z nutką romantyzmu

Wielkomiejska dżungla to nie tylko energia, ruch i szybki styl życia. Z drugiej strony maluje się spokój oraz majestatyczny wygląd drapaczy chmur. Dekory Skyline z linii Konkret to utrzymane w pastelowej kolorystyce wieżowce, inspirowane impresjonistycznym malarstwem – opowiada Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

aranzacja lazienki2

Dekory Skyline z linii Konkret marki Ceramstic

Odbicie w wodzie i rozmycie krawędzi oraz barw zwraca uwagę na romantyczną stronę wielkich metropolii. Płytki o wymiarach 60x30cm stanowią swojego rodzaju wyzwanie aranżacyjnie. Dekory są wieloelementowe i nietypowe o tyle, że rysunek naniesiony jest w pionie, a nie – jak zazwyczaj – w poziomie. Zalecamy do wykorzystania na przykład w przestrzeni pomiędzy szafkami a zlewem, czy umywalką. Pastelowe barwy dodadzą nieco ciepła surowym, industrialnym wnętrzom.

aranzacja lazienki3

Dekory Skyline z linii Konkret marki Ceramstic

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Czy można połączyć tradycyjny szyk i elegancję Paryża, stolicy kultury, mody z nowoczesnym pełnym ekspresji street artem? Po takie rozwiązanie sięgają projektanci marki Ceramstic w swojej płytce Paris z serii Konkret. Wieża Eiffla, to jeden z najczęściej wykorzystywanych motywów miejskich. Prawdziwy symbol technicznej i naukowej potęgi. Klasyczne ujęcie współgra z kolorystyką fotografii przełamując pełen ekspresji napis zainspirowanym sztuką uliczną. Wyrazisty czerwony kolor ożywia i dodaje elementu nowoczesności.

plytki ceramiczne

Dekor Paris z serii Konkret marki Ceramstic

Eklektyzm wnętrza – stara fabryka z nowoczesnym designem

Mimo iż industrialne wnętrza narodziły się w latach 50 XX wieku w Nowym Jorku, styl ten zyskuje coraz większe grono sympatyków zwłaszcza w Europie. Bez wątpienia europejska stolicą industiralu oraz minimalizmu jest Berlin. Duże, surowe wnętrza utrzymane w stonowanej stylistyce można ożywić płytkami z serii Opp!. Stricte urbanistyczne nadruki z widokami Berlina czy Londynu zastąpią banalne plakaty i fototapety.

Dossier:
Konkret Skyline dostępny w wymiarach 4 x 60x30cm  – ok. 208 zł/kpl.
Konkret Paris dostępny w wymiarach 60x30cm – ok. 68 zł/ szt.
Opp! Urban A, B ,C, D w wymiarach 60x30cm – ok. 82 zł/ szt.

Leave a Reply