Parawany nawannowe – to się przyda w małej łazience

Wieczorna kąpiel czy poranny prysznic? Dzięki parawanom nawannowym oba rozwiązania są możliwe nawet w najmniejszej łazience. I to za kilkakrotnie mniejsze pieniądze, niż w przypadku dwóch urządzeń funkcjonujących obok siebie.

Wanna czy prysznic? Tego typu dylematy towarzyszą nam zawsze przy urządzaniu łazienki. Jeśli już zamontujemy oba rozwiązania, możemy pozwolić sobie na odrobinę luksusu i korzystać z każdego z nich wedle samopoczucie oraz aktualnego nastroju.

Za wyborem parawanów nawannowych przemawia przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Przeciętny koszt zainstalowania prysznica przekracza kwotę tysiąca złotych. Tymczasem najtańszy model parawanu w ofercie sklepu Lazienkaplus.pl – Aquaform Standard – dostępny jest w cenie 179 PLN.

Nie należy zapominać również o dodatkowych kosztach związanych z montażem i zakupem elementów wymaganych do instalacji prysznica. W dodatku większość dostępnych na rynku parawanów możemy zainstalować samodzielnie. Wybór takiego rozwiązania zwalnia nas też z konieczności przebudowania łazienki.

Wanna ma zdecydowanie bardziej rodzinny charakter. Niemal każdy z nas przechodził w życiu etap pluskania pośród gumowych kaczek lub w dorosłym życiu delektował się aromatyczną kąpielą z ukochaną osobą. Przygotowanie do tej czynności jest na tyle czasochłonne, że w praktyce często rezygnujemy z przyjemności na rzecz szybkiego odświeżenia się pod prysznicem. Ma to znaczenie zwłaszcza przed wyjściem do pracy, kiedy w pośpiechu pokonujemy kolejne etapy przygotowań. Dodatkowo, natrysk zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, co sprawdza się w przypadku małych powierzchni.

Jeśli jednak nie jesteśmy sobie w stanie pozwolić na wykorzystanie obu elementów jednocześnie, musimy działać stanowczo. W tej sytuacji chwytamy koło ratunkowe: parawany nawannowe.

Podwójna funkcjonalność

Parawany nawannowe zyskują zaufanie konsumentów z uwagi na ich podwójną funkcjonalność. Dla wielu to skuteczna metoda pozwalająca na wygodne korzystanie z wanny jak z prysznica. Parawany to praktyczne rozwiązanie, które ułatwia zagospodarowanie nawet niewielkiej przestrzeni – mówi Katarzyna Rogowa, specjalista ds. doradztwa technicznego ze sklepu internetowego Lazienkaplus.pl. Oferta rynkowa większości marek pozwala na wybór pomiędzy modelami jedno- i dwuczęściowymi. Dodatkowo możemy dokonać wyboru odpowiedniego parawanu pod kątem dostępnych rozmiarów i możliwości montażu. Pozwala to na efektywne zagospodarowanie przestrzeni łazienki, a tym samym podwyższenie poziomu jej funkcjonalności. Rezygnacja z prysznica wyraźnie zwiększy powierzchnię użytkową łazienki. Dzięki zastosowaniu parawanów nawet niewielka łazienka może stać się pomieszczeniem wielofunkcyjnym – salonem kąpielowym, pralnią, suszarnią…

Technologiczna perfekcja

Różnorodność modeli i rozmiarów parawanów pozwala na idealne skomponowanie ich z wielkością wanny i powierzchnią łazienki. Możemy wybierać spośród jedno – i dwuczęściowych z dodatkową opcją montażu po lewej lub prawej stronie wanny.

Przemyślana konstrukcja pozwala na otwieranie parawanów zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz. Dzięki temu urządzenie jest łatwe w utrzymaniu czystości. Większość modeli wzbogacona jest o specjalną powłokę zapobiegającą nadmiernym zabrudzeniom i pozwala na wypięcie drzwi na potrzeby dezynfekcji. – Wybór odpowiedniego parawanu uzależniony jest od kilku parametrów. Do kluczowych zaliczamy kształt wanny i dostępną przestrzeń. Nasi klienci najczęściej wybierają modele jednoskrzydłowe, które nadają się do montażu na niemal każdej wannie prostokątnej. – dodaje Katarzyna Rogowa z Lazienkaplus.pl.

Estetyka na wymiar

Parawan parawanowi nierówny – tak można podsumować przegląd oferty rynkowej pod względem designu produktów. Zdecydowana większość modeli wykonana jest ze szkła hartowanego. Jednak różnorodność kształtów, atrakcyjne wzornictwo i eleganckie chromowane detale pozwalają puścić wodze fantazji.

Szeroka różnorodność produktów wyposażenia salonów kąpielowych sprawia, że możemy pozwolić sobie na łączenie estetyki z funkcjonalnością. Nasi klienci najczęściej wybierają modele takich firm jak Koło, Coram czy Riho. Decyduje o tym głównie elegancki design, trwałość i wysoka jakość techniczna – podsumowuje ekspert z Lazienkaplus.pl.

Podwójny relaks

Decydując się na parawan unikamy sporów związanych w wyborem pomiędzy wanną i prysznicem. Forma, jakość i bezpieczeństwo użytkowania idą więc w parze z naszą wewnętrzną harmonią. Tym samym czas spędzony w łazience staje się synonimem relaksu i dbałości zarówno o fizyczną, jak i psychiczną kondycję organizmu.

Zróżnicowanie oferty rynkowej w zakresie akcesoriów łazienkowych stawia konsumentów przed trudnymi wyborami. Parawany nawannowe zdecydowanie należą do tych słusznych. Połączenie funkcjonalności, wysokiej jakości technicznej i unikalnej estetyki to ukłon w stronę domu przyjaznemu użytkownikowi.

Leave a Reply