Jak wybrać dobry zestaw prysznicowy?

Zestaw prysznicowy, rączka, słuchawka. Jakkolwiek je nazwiemy, chodzi o ten sam produkt, sprzedawany w komplecie z odpornym na skręcanie metalowym wężem, drążkiem  i uchwytem. Na co zwracać uwagę przy tak dużym wyborze dostępnych modeli, sporej rozpiętości cenowej i ilości proponowanych funkcji?

zestaw prysznicowy 1

fot. Cersanit

 

Liczy się estetyka

Słuchawkę  natryskową do domowej wanny czy  kabiny prysznicowej dobieramy, kierując się najczęściej jedynie jej wyglądem i ceną. Obecnie najbardziej wyrazistym trendem w wyposażeniu łazienek jest dążenie do maksymalnego uproszczenia i stosowania prostych, eleganckich form. W tym stylu projektuje się większość baterii łazienkowych, więc słuchawki natryskowe powinny współgrać stylistycznie z pozostałą armaturą w łazience.

zestaw prysznicowy 2

fot. Cersanit

Funkcjonalność równie ważna

Kiedy dokonamy już wyboru estetycznego, warto zastanowić się nad funkcjonalnością wybranego modelu. Największe znaczenie ma w tym przypadku główka, odpowiadająca za rodzaje uzyskiwanych strumieni wodnych i jednocześnie trwałość całej słuchawki. Decydując się na słuchawkę wielofunkcyjną, zwiększamy komfort kąpieli, możemy bowiem wybierać z  co najmniej kilku rodzajów strumieni i zmieniać je w zależności od potrzeb, działając na ciało odprężająco, relaksująco lub pobudzająco.

zestaw prysznicowy 3

fot. Cersanit

W zestawach natryskowych Cersanit, w zależności od wybranego modelu, stosowanych  jest siedem rodzajów strumieni:

Massage – mocny, jednostajny strumień masuje skórę oraz zmęczone, obolałe mięśnie i działa na nie regenerująco.
Rain – standardowy strumień, doskonały do codziennej, orzeźwiającej i wzmacniającej kąpieli.
Rain & massage – połączenie obu funkcji.
Bubble – czyli miękkie, popularne „bąbelki” wody zmieszanej z powietrzem, które zmywają z ciała  zmęczenie i napięcie.
Rain& Bubble – połączenie standardowego strumienia z relaksującymi ”bąbelkami”.
Mist – delikatna, odświeżająca wodna mgiełka, przypominająca morską bryzę.
Eco – ekologiczna wersja regularnego strumienia, ograniczająca zużycie wody nawet o połowę, dostępna w zestawach Modi, Vibe i Senti
Dodatkowo zestawy Vibe, Neno i Senti wyposażone są w drążek przesuwny, co znacznie ułatwia wygodę korzystania.

zestaw prysznicowy 4

fot. Cersanit

Czyszczenie i ekologia

Zestawy prysznicowe Cersanit posiadają dodatkowe praktyczne cechy, przydatne w trakcie użytkowania. Cersanit Easy Clean to silikonowe wykończenie, które pozwala z łatwością usunąć z powierzchni słuchawki osady z kamienia i mydła. Z kolei funkcja Cersanit Turbo Air w modelu Senti umożliwia dodatkowe napowietrzenie wypływającej wody, przez co jeszcze bardziej ogranicza poziom jej zużycia.

zestaw prysznicowy 5

fot. Cersanit

Komplementarność oferty

Różnorodność rozwiązań marki Cersanit przeznaczonych do strefy prysznicowej daje możliwość komplementowania pozostałego wyposażenia. W ofercie znajdziemy 12 kolekcji funkcjonalnych i wysmakowanych wzorniczo baterii natryskowych oraz baterii wannowo- natryskowych, pozwalających nalać wodę zarówno do kąpieli, jak i skorzystania z prysznica. Dobrym rozwiązaniem będzie również parawan nawannowy Easy, z ułatwiającą czyszczenie osadów powłoką Clean Pro. Zamontowanie go na wannie to idealny kompromis pomiędzy długimi kąpielami w wannie, a szybkim, orzeźwiającym prysznicem.

zestaw prysznicowy 6

fot. Cersanit

Nowoczesne zestawy natryskowe Senti, Neno, Vibe, Lano, Modi i Aton zaskakują atrakcyjną formą oraz funkcjami, dzięki którym kąpiel staje się bardzo przyjemna i komfortowa. Pamiętajmy jak wiele zalet ma prysznic – oszczędza rachunki za wodę, fantastycznie odpręża, a w cieplejsze dni i pospieszne poranki jest nadal niezastąpiony!

zestaw prysznicowy 7

fot. Cersanit

Leave a Reply