Meble łazienkowe do łazienki w stylu skandynawskim

Biel to najważniejszy wyznacznik stylu śnieżnej Skandynawii. W łazience może być stosowana w wydaniu totalnym, od podłogi, przez meble i ściany aż po dodatki. Przy wyborze mebli warto pamiętać, że biel jest uniwersalna i zawsze modna. Warto jednak poszukać mebli, które będę miały to „coś”, co wyróżni je od innych w tym kolorze. Polecamy kolekcję Arteco marki Cersanit z dekoracyjnymi frontami – drzwiczki mają niezwykle gustowne wypełnienie z mlecznego szkła.

Meble łazienkowe do łazienki w stylu skandynawskim 1

Styl skandynawski - kolekcja Arteco marki Cersanit

Decydując się na łazienkę w stylu skandynawskim postawmy na typową dla tego stylu paletę barw: biel, drewno, granat, szarości. Gdzieniegdzie warto pokusić się o bardziej kolorowe akcenty, ale raczej w minimalnym, nienarzucającym się wydaniu. W serii ARTECO, by uniknąć wrażenia sterylności i chłodu, do lakierowanych frontów szafek dodano dekoracyjne okienka z przydymionego szkła, które nadały meblom lekką formę i nowoczesny charakter. Proste wzornictwo stanowi świetną bazę do zaprojektowania wnętrza łazienki w dowolnej kolorystyce. Kolekcja jest bardzo praktyczna, prosta w formie, pozbawiona zbędnych ozdób. Meble korespondują z typowym dla północy minimalistycznym nurtem, trzymającym się blisko natury.

Meble łazienkowe do łazienki w stylu skandynawskim 2

Styl skandynawski - kolekcja Arteco marki Cersanit

W skład kolekcji wchodzi stojący słupek, z dwiema pojemnymi, oddzielnymi szafkami, wisząca szafka oraz szafka podumywalkowa z drzwiczkami, pasująca do umywalki ARTECO w rozmiarze 40, 50, 55 i 60 cm. Idealnym uzupełnieniem aranżacji łazienkowej jest lustrzana szafka, posiadająca stoper pneumatyczny, który zapobiega trzaskaniu drzwiczek. Meble Arteco charakteryzują się stabilną konstrukcją, dodatkowo są niezwykle łatwe w montażu. Fronty wykonane są z lakierowanej płyty MDF, a wszystkie płyty są dwustronnie laminowane, co gwarantuje wysoką odporność mebli na wilgoć.

Meble łazienkowe do łazienki w stylu skandynawskim 3

Styl skandynawski - kolekcja Arteco marki Cersanit

W skład serii Arteco marki Cersanit wchodzą nie tylko meble, ale też ceramika. Pozwala to na stworzenie łazienki funkcjonalnej i spójnej stylistycznie. Seria Arteco zaprojektowana została w taki sposób, aby jej poszczególne elementy idealnie do siebie pasowały, dzięki czemu można je dowolnie ze sobą łączyć i zestawiać, tworząc wnętrze o jednolitym charakterze.

W skandynawskiej łazience można pokusić się o akcenty koloru, proste taborety czy bielone dodatki, a ceramika łazienkowa powinna być możliwie jak najprostsza. Połączmy ją z prostymi, ułożonymi poziomo płytkami i typowymi dla północy dodatkami, np. różnymi rodzajami dekoracyjnych świeczników, które wprowadzą do łazienki przytulny nastrój i dodatkowe, delikatne światło.

Surową biel skandynawskiej łazienki mogą ożywić także delikatne akcenty w stylu marynistycznym, na przykład pasiaste ręczniki, misa wypełniona muszlami czy morskimi kamyczkami oraz bawełniane chodniki. Drobiazgi przechowywać można w wiklinowych koszykach wyłożonych tkaniną a wnętrze dodatkowo ocieplić fotografiami w drewnianych ramkach oraz klimatycznym oświetleniem. Akcesoria łazienkowe powinny być funkcjonalne i estetycznie zlewać się z wnętrzem. www.cersanit.com.pl

Leave a Reply