Meble łazienkowe – jak urządzić łazienkę?

Meble w łazience? Warto spróbować, bo potrafią zmienić na lepsze zarówno zwykłą łazienkę o niewielkim metrażu, jak i elegancki łazienkowy salon. Umiejętnie je dobierając możemy poprawić zarówno funkcjonalność, jak i estetykę naszego łazienkowego wnętrza.

Meble łazienkowe skutecznie pomogą nam uporać się z łazienkowymi drobiazgami: w szafkach ukryjemy te większe i rzadziej potrzebne, np. butle ze środkami czystości czy zapasowe ręczniki. W szufladach pod blatem umywalki schowamy te potrzebne przy codziennej toalecie i makijażu.

szafka lazienkowa1

Zastosowane w kolekcji GUADIX szuflady Defra Platinium mogą być wyposażone w specjalne organizery – to ułatwia utrzymanie porządku wśród łazienkowych drobiazgów.

Na widoku, np. na półce pod lustrem zostawmy tylko te najatrakcyjniejsze, jak chociażby perfumy w pięknych butelkach. Uporządkowanie łazienkowych przedmiotów zdecydowanie przysłuży się atrakcyjności każdej, nawet najskromniejszej łazienki. Szybko znajdziemy potrzebne nam kosmetyki i akcesoria, łatwiej będzie nam utrzymać w łazience porządek, zaoszczędzimy cenny czas. To wszystko przyda się zarówno w małej łazience w M-2, jak i w przestronnym salonie łazienkowym połączonym z sypialnią.

W tym drugim przypadku łazienkowy bałagan będzie jeszcze gorszy do zniesienia: będziemy go zmuszeni oglądać po przebudzeniu i przed zaśnięciem i nie ma szansy na schowanie go za zamkniętymi drzwiami. Ale w przypadku łazienki otwartej na sypialnię ważny będzie jeszcze jeden estetyczny aspekt: umeblowana łazienka będzie znacznie bardziej spójna z resztą.

meble do lazienki

W eleganckiej łazience otwartej na sypialnię meble łazienkowe GRANADA stworzą wrażenie harmonijnego połączenia obu przestrzeni.

Sceptycy mogą stwierdzić, że łazienka to nie miejsce dla mebli: szybko się zniszczą, nie są odporne na wilgoć. Tymczasem nowoczesna technologia nie tylko uczyniła je bardziej wytrzymałymi na łazienkowe warunki, ale i zmieniła łazienkowy mikroklimat. Nowoczesne systemy wentylacyjne, odpływy i wiele innych rozwiązań ograniczają obecność wilgoci. Jako materiał do wykonania frontów łazienkowych mebli stosuje się MDF bardziej odporny na wilgoć od zwykłej płyty laminowanej, ponadto renomowane marki, takie jak np. polska Defra, stosują wysokiej jakości ekologiczne powłoki lakiernicze pokrywające nie tylko fronty, ale także boki wraz obrzeżem.

szafka pod umywalke

Defra we wszystkich produkowanych meblach stosuje nowoczesne powłoki lakiernicze Defra Eco.

Takie meble lepiej znoszą nie tylko wilgoć, ale też są odporne na promieniowanie UV – pod wpływem promieni słonecznych szafki nie tracą swojego atrakcyjnego wyglądu, a ich kolory nie staja się wyblakłe.

szafka podumywalkowa

Kolorowe fronty szafek COMO chroni przed utratą koloru system Defra UV Protect.

Łazienkowe meble korzystając z technologii i pomysłów sprawdzonych wcześniej chociażby w kuchni (np. metalowe szuflady, prowadnice z systemem cichego domykania, bezuchwytowe drzwi i fronty szuflad) stają się bardzo funkcjonalne, praktyczne i atrakcyjne. No i oczywiście coraz ładniejsze – w końcu do łazienki także docierają wnętrzarskie mody i zachęcają do wykorzystania nowoczesnych form, intensywnych kolorów, egzotycznych odcieni drewna.

meble lazienkowe

Meble łazienkowe GUADIX w wykończeniu matowy grafit świetnie pasują do modnych szarych płytek ceramicznych.

Dlatego choć w budżecie na wyposażenie łazienki czasem trudno wygospodarować środki na kilka szafek, warto się zastanowić czy dzięki nim nasza łazienka nie będzie po prostu ładniejsza i wygodniejsza. Zwłaszcza, że oferta mebli łazienkowych dostępnych na polskim rynku jest coraz szersza i różnorodna również cenowo. Czołowi producenci proponują swoje meble w szerokiej gamie wykończeń i wymiarów: szafki można więc z łatwością dopasować do pozostałego wyposażenia łazienki, (a zwłaszcza do płytek ceramicznych), a także wybrać odpowiedni rozmiar.

Leave a Reply