Szare płytki do łazienki w industrialnym stylu

Jak stworzyć pomieszczenie, które pogodzi chłód industrialnych aranżacji z przytulnością właściwą łazience? Postawmy na chłodne odcienie szarości z elementami drewna, wykorzystajmy glazurę imitującą kamienne płyty i metal, chromowane baterie i biel ceramiki. Efektownym elementem dekoracyjnym mogą stać się fragmenty ścian, wykończone oryginalnymi dekorami z kolekcji City Cersanit.

plytki do lazienki w industrialnym stylu1

Kolekcja City Cersanit

City to kolekcja płytek o surowym, minimalistycznym klimacie. Płytki bazowe w odcieniach szarości, połączone z ciekawymi motywami dekoracyjnymi, idealnie sprawdzą się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Na szczególną uwagę zasługuje płytka dekoracyjna Grey Metal i Light Grey Metal (29,7 x 60 cm), której pierwowzór, przypominający strukturą antypoślizgową podłogę z metalu, został przekornie przeniesiony na ścianę, dając oryginalny efekt dekoratorski.

plytki do lazienki w industrialnym stylu2

Kolekcja City Cersanit

Wysmakowana kompozycja klasycznej szarości z czernią i bielą nadaje pomieszczeniu eleganckiego charakteru. Miłośnicy smaczków w łazience będą zachwyceni połączeniem neutralnej palety szarości z głęboką czerwienią szklanych dekoracji Glass Border, występujących w ofercie Cersanit także w wielu innych kolorach. Urok glazury City potęgują inserty Grey House (29,7 x 60 cm), które umożliwiają układanie niekończącej się panoramy kamienic z dawnych lat.

plytki do lazienki w industrialnym stylu3

Kolekcja City Cersanit

Nawiązujące do klimatu retro dekoracje Grey Geo i Light Grey Geo (29,7 x 60 cm), z wzorem nakładających się na siebie ośmiokątów, ocieplą wnętrze wykończone minimalistycznymi płytkami. Łazienka może nabrać charakteru przypominającego wnętrze loftu dzięki matowym płytkom na ścianie (29, 7 x 60 cm) i podłodze (33,3 x 33.3 cm). Obie propozycje, przypominające fakturą kamień, dostępne są w tonacji szarej (Grey) oraz jasnoszarej (Light Grey).

plytki do lazienki w industrialnym stylu4

Kolekcja City Cersanit

Wybierając pomiędzy dekorami z rysunkiem klimatycznych, starych kamienic lub tych, które fakturą metalu, czy kamienia nawiązują do surowego stylu industrialnego, można w rezultacie osiągnąć dwa zupełnie odmienne efekty końcowe. Uniwersalność kolekcji pozwala na zastosowanie jej zarówno w łazienkach domowych, jak i we wnętrzach publicznych.

Jeśli zależy nam na uzyskaniu oszczędnego wystroju łazienki, wyraźnie wpisującego się w styl minimalistyczny, przy szarych ścianach zdecydujmy się na kontrastowe białe meble i ceramikę łazienkową, np. z serii Como czy Easy Cersanit. Połączmy je z metalowymi lub drewnianymi dodatkami i prostym, przemysłowym oświetleniem.

Seria płytek City Cersanit jest spójna i nowoczesna, a dzięki pomysłowym insertom, nie ma szans na nudę w łazience. Kolekcja znakomicie nadaje się do realizacji nowoczesnych aranżacji, w których podłoga, choć niewątpliwie estetyczna, nie skupia na sobie uwagi, stanowiąc raczej neutralne tło dla innych elementów.

Leave a Reply