Łazienka dla osób starszych i niepełnosprawnych

Dejuna jest serią ceramiki łazienkowej przeznaczoną dla osób starszych i niepełnosprawnych, którym potrzebne są praktyczne udogodnienia. Estetyczną, obszerną umywalkę oraz miskę ustępową zaprojektowano tak, aby użytkownicy czuli się bezpiecznie i  komfortowo. Nowa propozycja marki Keramag dostępna jest w ofercie firmy Sanitec KOŁO.

Seria Dejuna składa się z charakterystycznie wyprofilowanej umywalki oraz dwóch misek ustępowych – lejowej lub z półką. Nowoczesny kształt umywalki pasuje zarówno do łazienek prywatnych jak i publicznych, a estetyka serii jest spójna ze stylem marki Keramag.

lazienka 11

Dejuna marki Keramag dostępna w ofercie firmy Sanitec KOŁO

Umywalkę wyróżnia dwustopniowa wysokość wnętrza, podzielona na dwie części. Płaska powierzchnia w przedniej części umożliwia np. postawienie przyborów niezbędnych do pielęgnacji. Głębsza część umywalki znajduje się bezpośrednio pod wylewką baterii co daje możliwość swobodnego z niej korzystania. Jeżeli z umywalki będą korzystały osoby na wózkach, zalecany jest montaż syfonu podtynkowego, w innym wypadku może być kompletowana z tradycyjnym syfonem i np. półpostumentem.

lazienka 21

Dejuna marki Keramag dostępna w ofercie firmy Sanitec KOŁO

Miska ustępowa wisząca Dejuna ma kształt, który poprawiają komfort użytkowania przez osoby mniej sprawne. Większa długość 70 cm (od ściany do przedniej krawędzi) oraz np. wysokość montażu – 46 cm ułatwia przesiadanie się boczne ze specjalnego wózka. Deska sedesowa wykona z Duroplastu wyposażona jest we wzmocnione metalowe zawiasy –  do wyboru: wolnoopadające lub tradycyjne. W ofercie dostępna jest także miska z półką, która często wymagana jest w obiektach służby zdrowia czy domach opieki.

lazienka 3

Dejuna marki Keramag dostępna w ofercie firmy Sanitec KOŁO

Osoby z ograniczeniem ruchowym są szczególną grupą użytkowników. Potrzebują produktów, które ułatwią poruszanie się w obrębie mieszkania i dadzą poczucie bezpieczeństwa. To muszą być produkty, które spełnią wysokie wymagania, ale zachowają także przyjemną estetykę. Seria Dejuna jest dostępna ze szkliwem KeraTect, które ułatwia utrzymanie powierzchni ceramiki w czystości.

lazienka 4

Dejuna marki Keramag dostępna w ofercie firmy Sanitec KOŁO

Sanitec KOŁO oferuje także serię marki KOŁO Nova Top Bez Barier oraz uchwyty i poręcze niezbędne do wyposażenia łazienki dla osób mniej sprawnych i starszych

Leave a Reply