Monitory szerokie – jakie są ich zalety?

Monitory szerokie nie są jedynie chwilową modą. To zakup coraz częściej wybierany zarówno przez osoby, które korzystają z takich ekranów w pracy, jak i tych, które potrzebują ich do użytku domowego. Czy wiesz jednak, jakie są główne zalety takich modeli? Dowiedz się, dlaczego warto wybierać duże monitory!

Szeroki monitor, czyli innowacja i doskonały design

Monitory szerokie pojawiły się na rynku już jakiś czas temu. Jednak dopiero w ciągu ostatnich lat osiągnięcia techniki sprawiły, że możemy korzystać z urządzeń o naprawdę zaskakującej jakości, która przyciąga naszą uwagę. Nagle okazało się, że takie ekrany sprawdzają się nie tylko w przypadku programistów czy grafików. Równie dobrze odnajdują się też w naszych domach. Dodatkowo nietrudno zauważyć, że tego rodzaju sprzęty wyróżnia zazwyczaj ciekawy, ponadczasowy design. A jakie są ich główne zalety, które mogą przekonać nas do ich zakupu?

Jakie zalety mają duże monitory?

Duże monitory dostępne aktualnie na rynku to przede wszystkim nowy wymiar odbioru obrazu. Niezależnie od tego, czy z ekranu korzystamy podczas oglądania filmów, grania w gry czy po prostu do przeglądania internetu, to w każdym z tych przypadków możemy liczyć na zaskakująco dobrą jakość wyświetlanej grafiki. To sprawia, że obrazy wydają się żywsze i bardziej realistyczne.

Gdy monitor wykorzystywany jest podczas pracy, to pojęcie multitaskingu staje się nam jeszcze bliższe. W ten sposób możemy wyświetlać kilka różnych stron czy plików w jednym czasie, a jednocześnie ich obsługa nie będzie sprawiała nam trudności. Co więcej, szeroki monitor pozwala nam lepiej skupić wzrok na najważniejszych z wyświetlanych elementów. Rzadziej się rozpraszamy. Można powiedzieć, że taki ekran pozytywnie wpływa na naszą koncentrację. 

Jeszcze więcej wrażeń dostarczają nam nie tyle panoramiczne monitory, ile warianty zakrzywione. O doskonałości tego rozwiązania przekonali się przede wszystkim gracze, którzy często podkreślają, że w ten sposób uczestnictwo w rozgrywce staje się jeszcze przyjemniejsze. 

Czy ultraszeroki monitor jest dla Ciebie?

Duże monitory cieszą się niemałą popularnością. Doskonałym przykładem jest tutaj oferta marki Samsung. Do wyboru mamy zarówno warianty panoramiczne, jak i te z zakrzywionym monitorem. Wybierając panoramiczny monitor S34J550 34″, zyskujemy ekran o rozdzielczości Ultra WQHD. Możemy skorzystać z efektywnego zarządzania, co umożliwiają nam funkcje PBP i PIP. Jeżeli martwisz się o swój wzrok, to zapewne zainteresuje Cię fakt, że w tym modelu zastosowano ochronę oczu z Eye Saver i Flicker Free.

Jeśli jednak interesuje Cię ultraszeroki monitor z zakrzywionym ekranem, to koniecznie sprawdź, co może zaoferować Ci model monitora CJ791 34″, również od marki Samsung. To ekran 21:9 o rozdzielczości Ultra WQHD, który zapewnia wysoką jakość obrazu dzięki technologii kropek kwantowych i współczynnik kontrastu 3000:1. Ten szeroki monitor posiada aż dwa porty Thunderbolt™ 3 , oferuje transmisję wideo i danych do 40 Gbps oraz ładowanie urządzeń do 85 W.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Leave a Reply