Nowa definicja mydelniczki

Ta oryginalna mydelniczka to znakomity prezent na każdą okazję. Najbliższą może być na przykład  Światowy Dzień Mycia Rąk, obchodzony 15 października.        

Szerzenie wiedzy na temat znaczenia mycia rąk jako profilaktyki wielu chorób, w tym m.in. grypy, chorób układu pokarmowego i oddechowego, jest  naczelnym zadaniem Światowego Dnia Mycia Rąk. Po raz trzeci, także w Polsce, będzie on obchodzony 15 października.

Rolą akcji organizowanych w tym dniu przez różne instytucje związane ze zdrowiem publicznym, jest nie tylko uświadamianie potrzeby mycia rąk, ale także edukacja na temat właściwego sposobu ich mycia. Ręce będą czyste tylko wtedy, gdy zostaną umyte wodą z mydłem. Akcent postawiony jest właśnie na mydło, ponieważ spłukanie rąk samą wodą nie wystarczy, zwłaszcza  po wyjściu z toalety, czy przed jedzeniem. Tylko woda z mydłem skutecznie usunie ze skóry brud i bakterie.

Mydelniczka Soapn Roll fot. Coram Poland

Mydelniczka Soap'n Roll, fot. Coram Poland

Czyste ręce = zdrowie. A więc mydło w dłoń! Tym bardziej że tradycyjna forma mydła, czyli kostka, ma teraz alternatywę w postaci Soap’n Roll. Ten niewielki krążek wypełniony mydłem w płynie znakomicie zastąpi klasyczną kostkę toaletową. A przy tym zawsze będzie świetnie wyglądał na umywalce,  nigdy nie rozmięknie i nie pozostawi po sobie nieestetycznych osadów.

Używanie Soap’n Roll jest niezwykle proste – wystarczy napełnić pojemnik ulubionym mydłem w płynie (90 ml) i zakręcić korek. Potem należy dozownik używać w taki sam sposób jak tradycyjne mydło w kostce, czyli mydlić nim ręce. Trzy kuleczki na spodniej stronie mydelniczki pod wpływem nacisku wywołanego obracaniem przedmiotu w rękach będą precyzyjnie dozowały mydło, a także przyjemnie masowały wewnętrzną powierzchnię dłoni. Po użyciu wystarczy spłukać mydelniczkę, i idealnie czystą odłożyć do ponownego użycia.

Mydelniczka Soapn Roll. fot. Coram Poland

Mydelniczka Soap'n Roll, fot. Coram Poland

Soap’n Roll wykonany jest z lekkiego, wytrzymałego tworzywa ABS i stali nierdzewnej. Oferowany jest w 3 liniach kolorystycznych: klasycznej (mydelniczki jednobarwne), prezentowej/podróżnej (wersje dwukolorowe i chromowane) oraz dziecięcej (w żółtym kolorze ze specjalnym wcięciem, które układa się w uśmiechniętą buźkę). Na zamówienie oferowane są także kolory i zestawienia specjalne, m.in. fuksja czy błękitny. Wersja prezentowa/podróżna dostępna jest  ze specjalnym eleganckim opakowaniem, które umożliwia łatwy transport.

Niewielki gabarytami Soap’n roll jest wielki pomysłem – w 2008 roku nagrodzony został złotym medalem na Międzynarodowych Targach Wynalazków w Genewie. Produkt jest chroniony patentem.

Leave a Reply