Papa bitumiczna – o czym mowa w praktyce?

Asfalt, czyli bitum to jeden z materiałów, który jest obecny praktycznie wszędzie. Stosuje się go do budowy dróg, ale też do izolacji, a dokładniej tworzenia warstwy hydroizolacyjnej. W tym celu wykorzystywana jest specjalna papa bitumiczna. Co to za materiał i gdzie można się w niego zaopatrzyć?

Gdzie zaopatrzyć się w papę bitumiczną?

To, które miejsce będzie najlepsze zależy od tego, jaka papa bitumiczna jest nam potrzebna, jakich ilości oczekujemy i czy będzie potrzebny nam również jej montaż. Najprostsze miejsce, w którym znajdziemy papę bitumiczną to oczywiście jeden z popularnych marketów budowlanych. Takie sklepy posiadają niezłą ofertę materiałów izolacyjnych, lecz nie są najlepszym miejscem na ich zakup.

Znacznie bogatszy wybór papy bitumicznej oraz bardziej atrakcyjne ceny może nam bowiem zaoferować producent systemów hydroizolacyjnych i materiałów służących do ich tworzenia. Z jego pomocą nie ma bowiem problemu z tym, by zakupić spore ilości specjalnie dostosowanej do naszych potrzeb papy bitumicznej.

Czym dokładnie jest papa bitumiczna i co ją charakteryzuje?

Papa bitumiczna jest specjalnym materiałem wytwarzanym z bitumu, który wykłada się na przykład na dachach w celu stworzenia warstwy hydroizolacyjnej. W tym momencie najczęściej używa się papy termozgrzewalnej, która charakteryzuje się między innymi bardzo prostym montażem. Aby ją założyć trzeba wpierw wykonać wentylację pokrycia, a następnie wykładać papę. Papę rozkłada się na rozgrzanym podłożu, a miejsca, w których jej warstwy zakładają się na siebie wystarczy podgrzać palnikiem i docisnąć szpachelką.

Charakterystyka papy bitumicznej sprawia, że jest ona tak popularna. Jest przede wszystkim bardzo lekka. Oprócz tego dobrze wytrzymuje zarówno mrozy, jak i intensywne upały i nie zmienia się pod ich wpływem. Problemu nie ma na przykład z roztapianiem się papy w wysokich temperaturach. Ponadto jest bardzo szczelna, a także wykazuje właściwości ognioodporne.

Leave a Reply