Płyty ścienne. Pomysł na oryginalną łazienkę

Urządzanie łazienki nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony chcemy, żeby to pomieszczenie było ciekawe, efektowne, nawiązywało stylem do reszty mieszkania, z drugiej jednak użytkowy charakter łazienki nakłada na nas spore ograniczenia. Z pomocą przychodzi marka VOX i jej niezawodny system ścienny KERRADECO, dzięki któremu zyskamy wolność tworzenia i komfort użytkowania.

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, w których najistotniejszą cechą wybieranych przez nas produktów, powinna być jakość. Tutaj nie ma miejsca na niesprawdzone produkty. Muszą być odporne na wilgoć, wodę, zmiany temperatur. Obecny trend wykorzystywania we wnętrzach naturalnych materiałów, takich jak drewno czy beton, nie zawsze sprawdza się w łazience. Z czasem może okazać się, że nie tylko będą mało praktyczne, ale mogą też znacznie stracić na swojej urodzie. Niebanalne, a jednocześnie funkcjonalne wnętrze gwarantuje system ścienny KERRADECO od VOX. Z powodzeniem zastąpi on drewno, cegłę, płytki ceramiczne czy tynki dekoracyjne, a do tego będzie od nich trwalszy, odporniejszy, prostszy w montażu, a także łatwiejszy w utrzymaniu. Nieważne, czy urządzasz mieszkanie od podstaw, czy przeprowadzasz jego metamorfozę, KERRADECO sprawdzi się w obu przypadkach.

plyty scienne do lazienki 1

System ścienny KERRADECO marki VOX

Przełamać monotonię

W niewielkim pomieszczeniu, jakim jest łazienka, tak samo łatwo o chaos, jak i monotonię. System ścienny KERRADECO pozwala na wprowadzenie do wnętrza różnych wzorów, faktur i kolorów, które mogą stanowić wyróżniający się element pomieszczenia. KERRADECO z powodzeniem można zastosować na wszystkich ścianach, jak również na jednej z nich, gdzie będzie stanowić dekorację i urozmaicać aranżację łazienki. Do wyboru jest ponad dwadzieścia wzorów: nawiązujących do struktury drewna, betonu, kamienia, blachy, marmuru, a nawet szkockiej kraty. Wszystkie dekory posiadają wyczuwalną w dotyku fakturę, dzięki czemu tworzą na ścianie naturalny efekt wizualny.

plyty scienne do lazienki 2

System ścienny KERRADECO marki VOX

Sposób na prysznic

Zastanawiasz się, co oprócz płytek ceramicznych sprawdzi się pod prysznicem? KERRADECO to idealne rozwiązanie! Jest wodoodporne, dzięki czemu z powodzeniem może stanowić wykończenie ściany pod prysznicem, a także nad wanną i wokół umywalki. Wystarczy uszczelnić je sylikonem, aby woda nie wnikała w ewentualne szczeliny i mamy gwarancję, że będzie służyć nam przez długie lata. Dodatkowo, system KERRADECO jest odporny na uderzenia oraz inne uszkodzenia mechaniczne i łatwo się go czyści. Panele marki VOX mają niewątpliwą przewagę nad płytkami ceramicznymi – nie pękają, nie wymagają fugowania i instaluje się je bardzo szybko. Dla porównania, montaż 1 mkw. KERRADECO zajmuje ponad połowę mniej czasu niż płytek ceramicznych i nie wymaga dodatkowego czasu na schnięcie.

plyty scienne do lazienki 3

System ścienny KERRADECO marki VOX

Przestrzenne metamorfozy

Łazienki to zazwyczaj niewielkie pomieszczenia, nie oznacza to jednak, że nie można w żaden sposób modyfikować ich układu. Doskonale sprawdzą się tu niewielkie ścianki działowe, które pomogą w przeorganizowaniu przestrzeni. KERRADECO jest świetną alternatywą dla płyt kartonowo-gipsowych. Wystarczy przykręcić je do lekkiego stelaża i gotowe. Odpada wyrównywanie, szpachlowanie i malowanie, konieczne w przypadku karton-gipsu. W ten sposób możemy wyodrębnić strefę spa, nawet w niewielkiej łazience.

plyty scienne do lazienki 4

System ścienny KERRADECO marki VOX

Harmonia we wnętrzu

System ścienny KERRADECO może także stać się sposobem na zachowanie harmonii i spójności. Na przykład, gdy sypialnia połączona jest z salonem kąpielowym, wówczas panele KERRADECO będą doskonałym rozwiązaniem, aby dwa pomieszczenia ze sobą stylistycznie korespondowały. Skandynawska sypialnia z drewnem w roli głównej czy industrialna w surowym wykończeniu? Różnorodność kolorów i dekorów paneli KERRADECO ułatwi nam osiągnięcie zamierzonego efektu stylistycznego.

plyty scienne do lazienki 5

System ścienny KERRADECO marki VOX

O KERRADECO

Płyty KERRADECO wykonane są w innowacyjnej technologii KERRACORE z wykorzystaniem tworzywa polimerowego i dodatków mineralnych. Składają się z trzech warstw, dzięki czemu są odporne na uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne, a także na wilgoć i wodę. KERRADECO to przede wszystkim szybki i nieskomplikowany sposób montażu. Płyty przytwierdza się bezpośrednio do ściany na klej lub na podkonstrukcję za pomocą wkrętów. Montaż KERRADECO jest „czysty” w stosunku do tradycyjnych metod wykończenia ścian, takich jak tapety czy kafle ceramiczne. Dodatkowym plusem jest to, że można korzystać z pomieszczenia, w którym były montowane, od razu po zakończeniu prac remontowych.

Leave a Reply