Geometryczne płytki łazienkowe w zdecydowanych barwach

Urządzając łazienkę stajemy przed wyborem jak prezentować się będą nasze ściany. Czy mają być jednolitą powierzchnią, która będzie neutralnym, gładkim tłem dla ceramiki i mebli, czy same w sobie stanowić będą element przyciągający wzrok i stanowiący ozdobę wnętrza? Jeśli jesteśmy zwolennikami tej drugiej opcji, postawmy na płytki, które charakteryzują się ciekawym, geometrycznym deseniem i zdecydowaną barwą.

Kolekcję Spin Opoczno tworzą płytki ścienne o wymiarach 25 x 75 cm, dostępne w czterech wersjach kolorystycznych. Intensywne kolory połączono tu z oryginalnym rysunkiem falujących linii, które dodają powierzchni niepowtarzalnej lekkości. Decydując się na ich zakup, stworzymy w łazience bardzo oryginalną i klimatyczną przestrzeń. To płytki, które potrafią skupić uwagę, sprawiając wrażenie ruchu i dodając pomieszczeniu głębi.

geometryczne plytki lazienkowe 1

Kolekcja Spin Opoczno

Gra kontrastów

Kolekcja opiera się na czarnych, białych i żółtych płytkach. Czerń to kolor niezwykle elegancki i stylowy, który nadaje klasy każdemu pomieszczeniu. Jednak wizja posiadania czarnej łazienki budzi często obawę, a nawet niechęć. Czy słusznie? Ciemna barwa użyta w odpowiednich proporcjach, a także przełamana ciekawymi, kontrastującymi elementami może dać niesamowity efekt. Nasza łazienka nie musi być jasna i monotonna – jeżeli chcemy nadać jej niepowtarzalnego charakteru, warto postawić na czerń i przełamać ją dla kontrastu białymi lub żółtymi akcentami.

geometryczne plytki lazienkowe 2

Kolekcja Spin Opoczno

Łazienka w kolorach lata

Rozpiętość kolorystyczna kolekcji sprawia, że równie dobrze możemy zrezygnować z czarnych płytek i potraktować kolekcję wybiórczo. Żółte płytki na ścianie można ułożyć jak elementy układanki na białym tle glazury i zrobić z nich poziome pasy. Do tego dobrać białe meble łazienkowe, ceramikę, proste lustro, kilka pasujących kolorystycznie dodatków w postaci dywanika, czy ręczników i aranżacja przyjemnej, słonecznej łazienki w kolorach lata gotowa!

geometryczne plytki lazienkowe 3

Kolekcja Spin Opoczno

Energetyczna biel

Dla zwolenników neutralnych, ponadczasowych wnętrz najlepszym rozwiązaniem będzie biała łazienka. Aby uniknąć monotonii – wybierzmy płytki strukturalne lub z charakterystycznymi motywami graficznymi. Świetny efekt dadzą białe płytki Spin z mikrostrukturalną powierzchnią wydrążonych, falujących czarnych linii. Idealnie sprawdzą się jako wyodrębnienie strefy umywalkowej. Najważniejsze w białej łazience są dodatki – to one nadają ostateczny charakter wnętrzu. Drewno, wiklina i zielone rośliny sprawią, że wnętrze będzie przytulne, ale nie straci na szyku.

geometryczne plytki lazienkowe 4

Kolekcja Spin Opoczno

Meble i ceramika

Przy zdecydowanej oprawie ścian postarajmy się o jak najprostsze formy pozostałego wyposażenia. W towarzystwie intensywnych kolorów ścian sprawdzą się stonowane, minimalistyczne formy ceramiki Metropolitan lub Splendour Opoczno. Melanż graficznych motywów płytek doda finezji minimalistycznej konstrukcji umywalki i miski.

Wystrój tak charakterystycznej łazienki można złagodzić naturalnymi materiałami, np. akcentami jasnego drewna. Sprawią, że łazienka będzie bardzo przytulna. Dekoracja ściany wyrazistymi płytkami wymaga wyczucia, ale modny efekt jest tego wart. To typ łazienki, który zrobi na domownikach i gościach spore wrażenie, bo trudno się nią nie zachwycić.

Leave a Reply