Farby i podłogi do łazienek

Nie musimy codziennie odwiedzać salonów piękności, aby zafundować sobie chwilę relaksu. Wystarczy, że strefę wellness zaprojektujemy we własnym domu. Jakich materiałów użyć do wykończenia SPA, aby było przyjazne nam i środowisku?

Jednym z walorów SPA jest możliwość odpoczynku od „cywilizacji” w pełnej zgodności z naturą. Dlatego tak wiele znajdujemy w strefach wellness akcentów ekologicznych. Na przykład kosmetyków stosowanych w zabiegach. Olejki, balsamy stworzone z naturalnych składników to jednak nie wszystko.Aranżując SPA w domu, możemy także zadbać o to, by ekologiczne było samo pomieszczenie. Dobór odpowiedniej farby czy podłogi jeszcze bardziej podniesie parametr EKO.

Rekomendowana przez kanadyjskiego producenta farba PARA PAINTS Essence 6090 oparta jest na zerowej zawartości lotnych związków organicznych (LZO). Jest to korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i po prostu dla człowieka. Dzięki zmniejszonej emisji zapachu jest przyjazna osobom wrażliwym i nie wpływa negatywnie na układ krwionośni ani oddechowy.

farba do wnetrz1

Zanim jednak wybierzemy farbę, musimy zastanowić się nad podłogą, którą zainstalujemy w domowym SPA. Ciekawym rozwiązaniem jest podłoga korkowa TORLYS, zbudowana z w pełni biodegradowalnego materiału. Przy pozyskiwaniu korka nie jest konieczne wycinanie drzew. Podłogi TORLYS są m.in. antyalergiczne, hipoalergiczne oraz charakteryzują się wyjątkową miękkością. Wykazują również odporność na działanie wody. Spełniają więc wszystkie warunki, by stać się integralną częścią domowej strefy wellness.

podloga w lazience

Domowe SPA to idealne miejsce, by odreagować stres w zaciszu. A także w bliskości natury, którą możemy osiągnąć dzięki odpowiedniemu wykończeniu wnętrza. W ten sposób odpoczynek po całym dniu pracy nabierze nowego, dużo przyjemniejszego wymiaru.

Leave a Reply