Łazienka z betonu. Jak ją zaaranżować…?

Łazienka z betonu to bardzo nowoczesna i szalenie modna propozycja aranżacji wnętrza. Jeśli więc wraz z nowym rokiem szykujesz niewielki remont tego pomieszczenia, podpowiadamy kilka, ciekawych wskazówek aranżacyjnych. Sprawdź i zainspiruj się…

Depositphotos 153011802 s 2019

Jakie zalety ma beton?

Beton w łazience to sprawdzony materiał, który posiada wiele zalet. Jakich? Przede wszystkim jest trwały i odporny na wilgoć oraz podwyższone temperatury. To niezwykle ważne w aranżacji łazienki. Należy jednak pamiętać, że aby zwiększyć odporność tego materiału, istotna jest jego impregnacja. Surowiec ten sprawdzi się świetnie w łazience. Jego ponadczasowy wygląd sprawi, że Twoja łazienka będzie modna przez wiele lat. Minimalistyczna estetyka betonu wiedzie prym wśród materiałów, które wykorzystywane są w łazienkach. Ciekawą alternatywą dla betonu są płytki imitujące beton, które są bardzo podobne do betonu i prezentują się niezwykle elegancko. Należy dodać, że płytki imitujące beton są zdecydowanie tańsze.

Beton w połączeniu z innymi materiałami

Decydując się na beton w łazience, należy pamiętać, że to bardzo ciężki surowiec, który może przytłoczyć wnętrze. Czym więc przełamać efekt ciężkości? Wystarczy, że zestawisz beton z innym materiałem, np. drewnem, który ociepli wizerunek łazienki i doda jej przytulności.

O czym warto jeszcze pamiętać?

Nie od dziś wiadomo, że dodatki sprawiają, że wnętrze prezentuje się klimatycznie. W łazience z betonem w roli głównej postaw na miękkie tekstylia oraz kolorowe akcesoria łazienkowe, które ożywią aranżowane pomieszczenie.

Leave a Reply