Niestandardowe formaty płytek łazienkowych

W czasach PRL glazura łazienkowa oznaczała kwadraty 15×15 cm, najczęściej w odcieniach beżu lub zimnego błękitu. Dziś, oprócz mnogości deseni, kolorów i struktur, producenci płytek ceramicznych oferują nam rozmaite kształty i rozmiary: ultra modne heksagony, płytki multiformatowe, czy gresy przypominające długie drewniane deski.

Ściana czy podłoga zaaranżowana płytkami ceramicznymi nie musi być siatką regularnych prostokątów. Dla tych, którzy lubią zabawę formą producenci płytek ceramicznych przygotowują coraz ciekawsze propozycje glazur i gresów, które zaskakują nie tylko rozmaitymi rysunkami, ale przed wszystkim formatami.

niestandardowe formaty plytek lazienkowych 3

Kolekcja Hexon marki Ceramstic

Betonowa geometria

Szcześciokąty to geometryczny hit aranżacyjny. Płytki ceramiczne w kształcie heksagonów są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych prostokątów. Warto zastanowić się nad tymi w większym formacie. Marka Ceramstic w ramach linii Design oferuje szcześciokątne płytki w imponującym rozmiarze 60×52 cm. Kolekcja Hexon łączy w sobie to, co najmodniejsze: geomterię, duży format i rysunek doskonale imitujący beton. Szare heksagony świetnie komponują się z naturalnym drewnem lub, co bardziej wskazane w przypadku łazienek, z płytkami drewnopodobnymi.

niestandardowe formaty plytek lazienkowych 1

Kolekcja Hexon marki Ceramstic

Od deski do deski

Decydując się na gres imitujący drewno warto wybrać taki, który jak najwierniej będzie oddawał charakter naturalnego surowca. W przypadku kolekcji Madera efekt spotęgowany jest przez połączenie drewnianego rysunku z kształtem przypominającym prawdziwe wielkoformatowe deski. Płytki o wymiarach 121,5×19,6 cm dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych imitujących jasny i ciemny odcień dębu europejskiego.  Układa się je na podobnej zasadzie, jak zwykłe deski drewniane.

niestandardowe formaty plytek lazienkowych 2

Kolekcja Madera marki Ceramstic

Multi-efekt

Innym sposobem na ciekawą aranżację podłogi lub ściany jest układanie gresu czy glazury w multiformacie. Polega to na zastosowaniu w obrębie jednej powierzchni płytek o tym samym rysunku lecz w różnych rozmiarach. Tak powstaje interesujący efekt mozaiki, który wprowadza do aranżacji nieco dynamizmu. Marka Ceramstic przygotowała kolekcję Moonrise, w obrębie której dostępne są płytki w wymiarach 60×60, 30×30 i 60×30 cm. Dla wzmocnienia efektu kamienny wzór można odwracać o 180 stopni względem siebie. Całość utrzymana jest w modnych, odcieniach szarości. Kolekcja Moonrise została wyróżniona tytułem Dobry Wzór 2016 nadawanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

niestandardowe formaty plytek lazienkowych 4

Kolekcja Moonrise marki Ceramstic

Dossier produktów:
Gres szkliwiony Hexon, 60×52 cm, cena: ok. 149 zł/m2
Gres szkliwiony Madera Beige, 121,5×19,6 cm, cena: ok.169 zł/m2
Gres szkliwiony Madera Brown, 121,5×19,6 cm, cena: ok. 169 zł/m2
Gres szkliwiony Moonrise, 60×60 cm, cena: ok. 83 zł/m2
Gres szkliwiony Moonrise Poler, 60×60 cm, cena: ok. 95 zł/m2
Gres szkliwiony Moonrise Clear, 60×60 cm, cena: ok. 83 zł/m2

Leave a Reply