Aranżacja łazienki w soczystej zieleni

Zieleń to jeden z najbardziej optymistycznych kolorów. Aranżacja wnętrz z jej udziałem aż promieniują pozytywną energią. Coraz częściej więc malujemy ściany na ten najbliższy naturze kolor, oraz dobieramy dekoracje w jego soczystym odcieniu. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o aranżacje łazienek. Tutaj zieleń też ostatnio pojawia się coraz częściej.

Aranżacja łazienki z użyciem zieleni rządzi się tymi samymi prawami co aranżacja w każdym innym mocnym  kolorze. Chodzi głównie o to, aby nie przedawkować. Nie wszystkie ściany powinny być wyłożone zielonymi kafelkami. Dużo więcej świeżości będzie miał w sobie wystrój wnętrza łączący kafelki w kolorze białym i zielonym. Część kafelków może być też biała w zielone wzory lub vice versa.

aranzacja lazienki

Zielona aranżacja łazienki, fot. Ceramika Paradyż

Niespodziewanie dobrze z soczystą zielenią komponuje się kolor morski. Oczywiście w odpowiednich proporcjach,  w przeciwnym razie możemy dostać przysłowiowego „oczopląsu”. Wnętrze będzie wyglądało oryginalniej, jeżeli dodamy na przykład półkę w kolorze morskiego błękitu, lub ręczniki w zbliżonym odcieniu. Tercet: biel, zieleń i morski błękit sprawią, że cały wystrój wnętrza będzie wesoły, świeży i dynamiczny.

aranzacja lazienki 2

Zielona aranżacja łazienki, fot. Ceramika Paradyż

Ciekawym rozwiązaniem jest pasek z kafelków z kwiatowym motywem przewijający się przez białą ścianę. Pamiętajmy, że na wystrój łazienki składają się nie tylko ściany, ale też wiele innych drobiazgów. Oczywiście niemożliwe jest skompletowanie wszystkich kosmetyków w dopasowanych kolorystycznie opakowaniach, ale zielone flakoniki i miseczki (w których możemy umieścić na przykład waciki) stanowią bardzo ładny akcent.

aranzacja lazienki 3

Zielona aranżacja łazienki, fot. Ceramika Paradyż

Skoro już mowa o zieleni, to nie zapominajmy o tej, którą stworzyła sama Matka Natura. Żywe rośliny w łazience? Nie jest to zbyt popularne rozwiązanie, ale w zasadzie – dlaczego nie? Jeśli nie chcemy poświęcać za dużo czasu na podlewanie i wymianę wody, wybierzmy kwiaty sztuczne. Stanowią równie efektowną dekorację, a niewprawne oko nie zauważy różnicy. Dzięki temu aranżacja łazienki zyska na lekkości i uroku.

aranzacja lazienki 4

Zielona aranżacja łazienki, fot. Ceramika Paradyż

Jeśli już na ścianach zawitało dużo kolorów i motywów, wówczas armatura łazienkowa powinna być w miarę prosta, wręcz ascetyczna. Zbyt ozdobny kształt umywalki lub wanny nie tylko sprawiłby, że wystrój wnętrza sprawiał by wrażenie chaotycznego. Odwracałby bowiem uwagę od koloru, a to właśnie kolor jest tutaj gwiazdą, która świeci najjaśniej. To on definiuje wystrój łazienki. Prostota połączona z żywymi barwami to klucz do stworzenia miejsca, w którym wiosna panuje przez cały rok.

aranzacja lazienki 5

Zielona aranżacja łazienki, fot. Ceramika Paradyż

Trochę nudno? Zobacz wystrój łazienki na złoto!

One Response

  1. A. 16 listopada 2011

Leave a Reply