Podłogi drewniane inspirowane drewnem

Designflooring to europejska marka, która specjalizuje się w produkcji luksusowych podłóg winylowych (LVT). Na polskim rynku debiutuje właśnie jej najnowszy produkt o nazwie Korlok. To seria desek winylowych z twardym rdzeniem. Nowość w ofercie Designflooring dostępna będzie w salonach ogólnopolskiej sieci z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

podloga winylowa jak drewno 1

Podłoga z serii Korlok marki Designflooring

Seria Korlok to 12 wzorów inspirowanych rysunkami drewna charakterystycznymi dla gatunków drzew z europejskich i północnoamerykańskich lasów. Obejmuje ona m.in. elegancki model Texas White Ash w neutralnej kolorystyce, Washed / Smoked Butternut w subtelnych odcieniach szarości i Canadian Nude / Urban Oak, o lekko szczotkowanej strukturze. Poza walorami estetycznymi, Korlok posiada unikalne parametry techniczne – jest w stanie zredukować przenikanie hałasu (dźwięków mechanicznych) pomiędzy kondygnacjami nawet o 19 decybeli i to bez konieczności stosowania specjalnego podkładu. Nowa seria jest więc idealna do przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych, zwłaszcza tych wielopoziomowych jak biura, mieszkania, czy hotele.

podloga winylowa jak drewno 2

Podłoga z serii Korlok marki Designflooring

Korlok może być montowany na większości dostępnych podłoży – zarówno tych o twardej (ceramika i parkiet), jak i nierównej powierzchni. Dzięki innowacyjnej technologii K-Core, przy jego montażu nie trzeba przejmować się więc niedoskonałościami podłoża. Ponadto, Korlok posiada doskonały mechanizm blokujący na kliknięcie i podkład z pianki akustycznej, które zapewniają szybki i łatwy montaż. Podobnie jak inny produkt z rodziny – deska Palio Core – Korlok oferuje tak samo solidną grubość 6,5 mm, warstwę użytkową 0,55mm i zalety akustyczne. Konstrukcja deski jest jednak dłuższa i wynosi 1420mm x 225mm. Została zmodyfikowana, by doskonale prezentować się zarówno w dużych, jak i małych przestrzeniach.

podloga winylowa jak drewno 3

Podłoga z serii Korlok marki Designflooring

W przeciwieństwie do innych produktów z twardym rdzeniem oraz podłóg laminowanych panelowych, deski z serii Korlok i Palio Core od Designflooring można w procesie instalacji łatwo nacinać i łamać, bez użycia specjalistycznych narzędzi – wyjaśnia Scott Cochrane, Dyrektor Generalny Designflooring. – Dobrze znany system zatrzasków i zmodyfikowana technologia rdzenia gwarantują, że architekci, projektanci wnętrz i specjaliści od montażu podłóg mogą uzyskać dizajnerską podłogę w każdej przestrzeni, bez potrzeby używania kleju i przy minimalnym przygotowaniu powierzchni. Co ważne, Korlok jest dedykowany dla każdego rodzaju podłoża i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, w przypadku potrzeby szybkiej metamorfozy wnętrz, zwłaszcza w obiektach komercyjnych – dodaje przedstawiciel firmy.

podloga winylowa jak drewno 4

Podłoga z serii Korlok marki Designflooring

Cichszy niż tradycyjne panele, Korlok jest odporny na wodę, łatwy w myciu i konserwacji, a także kompatybilny z ogrzewaniem podłogowym. Korlok posiada 15-letnią gwarancję w obiektach użyteczności publicznej i 30-letnią gwarancję we wnętrzach mieszkalnych. Posiada również atest higieniczny, co potwierdza, ze jest bezpieczny dla użytkowników. Produkt będzie dostępny w sieci salonów Dekorian już od stycznia 2018-stego roku.

podloga winylowa jak drewno 5

Podłoga z serii Korlok marki Designflooring

Deski Designflooring z twardym rdzeniem to łącznie 20 wzorów o wyglądzie drewna i 4 o efekcie kamienia, składających się na serie Korlok i  Palio Core. Więcej informacji o podłogach z twardym rdzeniem marki Designflooring znaleźć można na www.Designflooring.com/rigidcore. Dystrybutorem podłóg Designflooring w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian (www.dekorian.pl).

podloga winylowa jak drewno 6

Podłoga z serii Korlok marki Designflooring

podloga winylowa jak drewno 7

Podłoga z serii Korlok marki Designflooring

Leave a Reply