Ponadczasowe i uniwersalne białe wnętrza

Urządzając wymarzone wnętrze trudno zdecydować, jaki styl wybrać i który najlepiej koresponduje z charakterem i stylem życia domowników. Inspiracje czerpane z różnych zakątków świata z pewnością podpowiedzą wiele rozwiązań, ale w większości z nich najważniejsza będzie królująca biel.

biały salon kolory w salonie

Styl francuski, angielski, czy może skandynawski?

Białe wnętrza są ponadczasowe i uniwersalne – mówi Gabriela Zych z firmy Meble Zych. – Wszystko dzięki temu, że biel doskonale sprawdza się w wielu pomieszczeniach, m.in. w salonie, kuchni, łazience czy przedpokoju – dodaje.

O tym, że biel to wyjątkowa barwa, świadczy także to, że stała się fundamentem wielu stylów w aranżacji wnętrz, chociaż w każdym z nich może odgrywać różną rolę. Jej elegancja i uniwersalność sprawiają, że pasuje nie tylko do kwiecistych zdobień w stylu angielskim, ale także bogatych ornamentów francuskich. Doskonale komponuje się także z minimalizmem skandynawskim.

Biel podkreśla detale

Miłośnicy klasycznych, tradycyjnych wnętrz już dawno odkryli niezwykłą moc bieli, której używają w projektowaniu. To wielbiciele stylu francuskiego, chcący zaznać szczypty luksusu i elegancji. Biel pomaga uwydatnić detale i dekoracje – wzory roślinne, rzeźby i ornamenty na ścianach, a także ozdobne poduszki, narzuty i koce.

biala sypialnia kolory wnetrzTen efekt byłby nie do osiągnięcia gdyby nie wyjątkowe meble, tzw. „ludwiki”. Drewniane, najczęściej malowane na biało, z bogatymi zdobieniami i eliptycznymi zaokrągleniami.

Dla bieli doskonałym kompanem jest drewno. Ten kolor świetnie uwydatnia jego szlachetność. Powoduje także, że kształt słojów staje się bardziej wyrazisty – mówi Gabriela Zych z MebleZych.pl. – Ten efekt dodatkowo wzmacnia zastosowanie farb wodnych, które w przeciwieństwie do tradycyjnych, nie wygładzają powierzchni, tylko podkreślają jej nieregularne, ciekawe kształty – wyjaśnia.

Dekoracja wnętrz: z kwiatami duet doskonały

Ci, którzy bardziej od przepychu cenią sobie spokój i ciepło domowego ogniska, także mogą wykorzystać biel w swoich wnętrzach. Inspirację można czerpać ze stylu angielskiego, mniej wyniosłego i bardziej przytulnego niż francuski.

W tym przypadku biel uspokaja wnętrze, które przepełnione jest ozdobami, bibelotami, pamiątkami rodzinnymi. Biel jest także sposobem na przełamanie kwiecistych poduszek i zasłon w pastelowych kolorach. Dzięki temu, wnętrze staje się spójne, harmonijne i jest doskonałym azylem dla domowników i gości.

Praktycznie, czyli po wnętrza w stylu skandynawskim

O ile Anglicy i Francuzi upodobali sobie różnorodne zdobienia, mieszkańcy krajów skandynawskich postawili na praktyczne rozwiązania. Wykorzystują biel, aby rozjaśnić wnętrza, ponieważ do ich okien nieco rzadziej zagląda słońce.

biale meble kolory wnetrz

Zastosowanie bieli w ciemnym lub małym pokoju pozwala na uzyskanie efektu jasności, a wnętrze wydaje się niż w rzeczywistości. Co więcej, można zaoszczędzić na oświetleniu, ponieważ białe powierzchnie doskonale odbijają światło dzienne.

W stylu skandynawskim biel przestaje być tłem, a staje się cechą dominującą. Nieliczne dodatki i meble z naturalnych materiałów jedynie uzupełniają rozjaśnione wnętrza.

Kolory wnętrz: Polska znowu biała

Przepych, elegancja, ciepło, harmonia i prostota – to tylko kilka z bogatego wachlarza możliwości, które można osiągnąć wykorzystując biel w aranżacji wnętrz. Co przekonało Polaków?

To dzięki uniwersalności Polacy ponownie polubili biel – podkreśla Gabriela Zych z firmy Meble Zych. – Żaden inny kolor nie ma aż tylu zalet. Jednocześnie może rozświetlać i powiększać wnętrza, podkreślając kolorowe dodatki.

Leave a Reply