Prostota i bogactwo w jednym? Rolety okienne

Czasy wnętrz wypełnionych piętrzącymi się dodatkami należą już do przeszłości. Dzisiaj obowiązujący trend brzmi: oszczędnie i z klasą. Jeśli mowa o sypialni, opis należy uzupełnić o niezbędne ciepło i przytulność. Te podstawowe wymogi pomogą spełnić kompaktowe, zaciemniające rolety.

Mimo zmieniających się przez stulecia trendów, pewne ściśle sprecyzowane prawidła aranżacji wnętrz pozostawały do niedawna nienaruszalne. Czy tego chciano czy nie, mieszkanie miało reprezentować system wartości i status materialny wyznającej go rodziny – i nic poza tym. W mrokach epoki meblościanek „na wysoki połysk” wystrój mieszkania musiał po prostu mieścić się w marginesie. Szczytowym osiągnięciem interior designu okresu transformacji okazał się zaś kolorowy telewizor na pilota w każdym pokoju.

Tradycyjny kod aranżacji wnętrz w duchu mieszczańskiego „dobrego smaku” staje się jednak zbyt archaiczny, aby wyrazić potrzeby człowieka XXI wieku. Nowe millenium wymaga nowego języka ekspresji, którego najważniejsze słowa to: wygoda, prostota i funkcjonalność.

Nowe pokolenie Polaków stawia przed branżą mieszkaniową zupełnie nowe wyzwania. Mieszkania na miarę ich potrzeb mają być praktycznie usytuowane, zaprojektowane w nietypowy, inspirujący sposób oraz maksymalnie dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Do lamusa przechodzi tradycyjny podział na pokój dzienny, nocny, kuchnię i łazienkę – królują zaś aneksy jadalne, gabinety, salony kąpielowe i sypialnie z antresolami.

Symbolem epoki poprzedniej wydają się stawać tradycyjne, kłopotliwe w utrzymaniu firany i zasłony, których mozolna pielęgnacja nijak nie przystaje do idei świata wygody na wyciągnięcie ludzkiej dłoni. Odpowiedzią na zapotrzebowanie nowej, ergonomicznej filozofii wnętrzarstwa stają się zaś w tym przypadku coraz popularniejsze, zamawiane przez Internet, praktyczne i banalnie proste w obsłudze rolety okienne marki Lotari.

Kolekcja „Zamszowy Szyk” Lotari to zestaw łatwych w samodzielnym montażu do sufitu lub ściany rolet zaciemniających, wykonanych z tkaniny o fakturze przypominającej naturalny zamsz. Do wyboru oddano 5 stonowanych, jednolitych, naturalnych kolorów (czerń, ciemny i jasny brąz, écru oraz czerwień), spośród których każdy wybierze optymalne dopełnienie kolorystyki swojej sypialni. Bo właśnie do ciepłych, relaksacyjnych aranżacji sypialnianych idealnie nadadzą się grubo tkane, nieprzepuszczające promieni słonecznych, szykowne rolety.

Rolety firmy Lotari Zamszowy Szyk

Rolety firmy Lotari Zamszowy Szyk

Oprócz przyjemnego, kojącego zmysły naturalnego deseniu uzyskujemy również precyzyjne narzędzie regulacji dopływu światła dziennego. Wyjątkowe rolety wprowadzą niepowtarzalną atmosferę do najbardziej osobistego pomieszczenia w mieszkaniu, podkreślając zarazem jego nowoczesny charakter – zaktualizowany up-to-date zgodnie z najnowszymi trendami.

2 komentarze

  1. Andrzej 23 września 2011
  2. K. 23 września 2011

Leave a Reply