Stolarka drzwiowa: co łączy drzwi i pszczoły?

Mimo niepozornych rozmiarów pszczoły fascynują na wielu polach. Uchodzą za okaz pracowitości, są owadami społecznymi o niezwykłej organizacji, wytwarzają miód i bez nich nasza cywilizacja nie mogłaby przetrwać. Co ciekawe, pszczelarskie odniesienia występują w stolarce drzwiowej, gdzie stosuje się m.in. wypełnienie stabilizujące typu „plaster miodu”. Classen pokazuje kolejne – tym razem estetyczne ­– nawiązanie do pszczół, wprowadzając do oferty kolekcję drzwi Grafen.

Projektując nowe modele drzwi wewnętrznych często czerpiemy inspiracje z przyrody. Jej bogactwo i różnorodność zapewniają niewyczerpane źródło pomysłów i pozwalają ciągle odkrywać interesujące koncepty. Motyw natury jest ponadczasowy, uniwersalny, właściwie nie wychodzi z mody. W polskich domach wykorzystuje się go bardzo często, zarówno w kolorystyce pomieszczeń, jak i w materiałach wykończeniowych oraz dekoracyjnych – mówi Michał Białas, kierownik działu reklamy, Classen.

drzwi wewnetrzne 1

Drzwi Grafen, fot. Classen

Drzwi Grafen to nowość w ofercie marki Classen. Stanowią one świetny przykład tego, jak naturalne inspiracje można przekuć w nowoczesne formy. Kolekcja obejmuje cztery oryginalne modele skrzydeł – każdy z nich zdobią minimalistyczne płyciny tworzące obrys sześciokątów. Wyglądem przypominają one fragmenty plastra miodu budowanego przez pszczoły. W istocie kształty te, podobnie jak nazwa linii, zostały zaczerpnięte z fizyki. Grafen oznacza bowiem płaską strukturę złożoną z atomów węgla.

Te proste dekoracje dodają drzwiom lekkości i subtelnego charakteru. Dzięki nim powstaje ciekawy efekt estetyczny, który doskonale wkomponuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz.

Skrzydła Grafen są wykończone wysokiej jakości lakierem UV Pure, który sprawia, że ich powierzchnia jest idealnie gładka i odporna na działanie czynników zewnętrznych np. promieniowania słonecznego czy uszkodzeń mechanicznych. Ponadto umożliwia łatwiejsze usunięcie zabrudzeń. Ramiak wykonany z drewna iglastego gwarantuje solidność i długoletni komfort użytkowania.

drzwi wewnetrzne 2

Drzwi Grafen, fot. Classen

Drzwi występują w dwóch wersjach – przylgowej i bezprzylgowej. W pierwszym przypadku posiadają klasyczne wypełnienie stabilizujące typu „plaster miodu”, które znacznie zmniejsza ciężar skrzydła, jednak zapewnia średnie wygłuszenie. Z kolei w wariancie bez przylgi zastosowana jest konstrukcja Classen Hard, w której ramiak wzmacnia płyta drewnopochodna.

W zależności od miejsca przeznaczenia oraz preferencji nabywców, drzwi mogą posiadać zamek na klucz, oszczędnościowy, pod wkładkę patentową lub łazienkowy. W skrzydłach bezprzylgowych są to zamki magnetyczne, które nie wystają poza boczną krawędź. Ta wersja drzwi posiada też dwa gniazda pod zawiasy chowane 3D, podczas gdy w opcji przylgowej znajdują się dwa srebrne zawiasy czopowe wkręcane.

Drzwi Grafen to odpowiedź na oczekiwania osób ceniących minimalistyczny, nowoczesny design. Są doskonałym przykładem tego, jak proste geometryczne dekoracje mogą odmienić estetykę gładkich skrzydeł. Świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Będą atrakcyjnym elementem domowej, ale także biurowej aranżacji – mówi Michał Białas, kierownik działu reklamy, Classen.

Drzwi Grafen są dostępne w rozmiarach: 60’, 70’, 80’, 90’, 100’ (jednoskrzydłowe). Wybierając wersję przylgową można zamówić również drzwi dwuskrzydłowe o szerokościach od 120’ do 200’ lub drzwi przesuwne.

drzwi wewnetrzne 3

Kolekcja drzwi Grafen, fot. Classen

Leave a Reply