Tkaniny dekoracyjne i dodatki do letniego ogrodu

Rozpoczął się czas wakacyjnych wyjazdów i poszukiwania inspiracji w odległych zakątkach świata.  Lato to też doskonały czas na to, by celebrować rodzinne uroczystości czy spotkania z przyjaciółmi na przydomowym kawałku zieleni. Ci, którzy posiadają nawet najmniejszy ogródek wiedzą, jaki to skarb. Dekoria.pl podpowiada, jak modnie przystroić go na letnie miesiące.

dekoracja ogrodu fot1

Dekoracja ogrodu od Dekoria.pl

Letnie miesiące są zwykle nieco leniwe. Tempo codziennych aktywności nieco zwalnia, najmłodsi korzystają z wakacji, dzięki czemu rodzinne śniadania można celebrować nieco dłużej – gdy tylko aura na to pozwala, najlepiej na świeżym powietrzu. – W wystroju letniej, ogrodowej jadalni bardzo często widać inspiracje zaczerpnięte z wakacyjnych podróży i kolorystyczne rozwiązania z różnych stron świata – mówi Agnieszka Rybka, Dyrektor Handlowy Dekoria.pl, największego polskiego producenta tekstylnych dekoracji. – W naszych kolekcjach letnich tekstyliów królują jasne barwy – pastele i neutralne odcienie. Dzięki temu do ogrodu wprowadzamy sielski nastrój kwitnącej Prowansji czy skąpanej w słońcu Toskanii. Lekkie ogrodowe meble będą się dobrze prezentować w towarzystwie poduszek, obrusów i serwet w tonacji błękitu i beżów, a te znajdziemy w kolekcjach Avinion i Amelie.

dekoracja ogrodu fot2

Dekoracja ogrodu od Dekoria.pl

Równie istotna jak kolorystyka, jest logistyka ogrodowej jadalni. Jeśli meble ustawione są na tarasie lub drewnianym podeście, warto dopełnić wystrój poukładanymi na drewnianych skrzyniach miękkimi poduchami, lampionami i donicami pełnymi kwiatów. Lampiony w drewnianych oprawach, które można znaleźć w ofercie internetowego sklepu Dekoria.pl, spełniają podwójną funkcję: pomalowane na jasne, pastelowe barwy, są uroczym dodatkiem wystroju, ale i sprzymierzeńcem w walce z uporczywymi owadami. Zapachowe świece, wyjątkowo urokliwie wyglądają o zmroku, często mają bowiem właściwości odstraszające komary i innych nieproszonych gości.

dekoracja ogrodu fot3

Dekoracja ogrodu od Dekoria.pl

W trakcie dnia słoneczne promienie bywają uciążliwe, wówczas – o ile meble nie są ustawione pod zadaszeniem – niezastąpiony jest parasol. W ogrodowej logistyce równie istotne są jednak drobniejsze akcesoria, dzięki którym spotkania przy plenerowym stole będą udane. W ofercie Dekoria.pl znajdują się urokliwe drewniane pojemniki na stół z linii Country, które pomieszczą owoce lub doniczki z ziołami, oraz fantazyjne metalowe obciążniki – z ich pomocą obrus pozostanie na swoim miejscu nawet wtedy, gdy da się we znaki letni wiatr.

dekoracja ogrodu fot4

Dekoracja ogrodu od Dekoria.pl

dekoracja ogrodu fot5

Dekoracja ogrodu od Dekoria.pl

dekoracja ogrodu fot6

Dekoracja ogrodu od Dekoria.pl

Leave a Reply