Bezpłatne porady w ramach akcji Stop Cukrzycy

W Polsce na cukrzycę choruje ponad dwa miliony osób, z czego aż połowa nie jest tego świadoma. W najbliższy weekend nad Jeziorem Maltańskim odbędzie się Ogólnopolska Akcja Stop Cukrzycy, podczas której każdy będzie mógł sprawdzić czy problem podwyższonego poziomu cukru dotyczy go bezpośrednio. W akcji wezmą udział Apteki Mediq Przyjazne Cukrzykom, wyspecjalizowane w pomocy diabetykom.

Na stoisku Aptek Mediq odwiedzający będą mogli zasięgnąć porady wykwalifikowanego farmaceuty na temat objawów i przebiegu choroby. Pacjenci z niedawno wykrytą chorobą dowiedzą się, jak prowadzić normalne życie z chorobą i jak postępować w codziennych sytuacjach. Dla diabetyków przygotowano też serię poradników poświęconych cukrzycy. Porady na stoisku Aptek Mediq można zasięgnąć 8 i 9 października w godzinach trwania akcji.

Bezpłatne porady specjalistów Aptek Mediq w ramach akcji Stop Cukrzycy

Bezpłatne porady specjalistów Aptek Mediq w ramach akcji Stop Cukrzycy

W Poznaniu znajdują się trzy Apteki Mediq wyspecjalizowane w obsłudze pacjentów z cukrzycą. Chorzy mogą się tam zaopatrzyć w specjalistyczne leki, a także produkty spożywcze przeznaczone dla diabetyków – czekoladę, ciasteczka czy dżemy o obniżonej zawartości cukrów. Personel Aptek Mediq Przyjaznych Cukrzykom jest wyspecjalizowany w zakresie pomocy chorym na cukrzycę – farmaceuci udzielają porad i prowadzą konsultacje specjalistyczne oraz ą pomagają w doborze kosmetyków pielęgnacyjnych czy profilaktyce stopy cukrzycowej.

Więcej informacji na temat Aptek Przyjaznych Cukrzykom znajdą Państwo na stronie internetowej www.apteka-mediq.pl. Zapraszamy też do naszych Aptek na terenie Poznania przy ul. Gwarnej 9, ul. Garbary 5 oraz Łukaszewicza 34.

Leave a Reply