Łatwy i przyjemny remont

Wystarczy sześć prostych kroków, aby zaskoczyć najbliższych metamorfozą wnętrza naszego domu. Oto praktyczny poradnik jak szybko, sprawnie i niewielkim kosztem odmienić wygląd wybranych pomieszczeń.

Rozpoczęcie remontu może nas przerażać, mimo iż mamy ochotę odmienić w jakiś sposób nasze najbliższe otoczenie. Tymczasem, zupełnie na luzie, korzystając z pomocy pecjalistów z sieci RuckZuck, można naprawdę łatwo i szybko dokonać metamorfozy naszych domów – mówi Katarzyna Śliwińska, manager ds. marketingu i reklamy w RuckZuck.

– Remont z poradnikiem RuckZuck to takie sześć małych kroków, ale gigantyczny skok dla naszego mieszkania! Warto zdecydować się na taką przygodę – dodaje Katarzyna Śliwińska.

Trzy kroki do nowej podłogi:

1. Precyzyjnie mierzymy pomieszczenie, w którym planujemy położyć panele. Musimy pamiętać, że do oszacowanego metrażu należy doliczyć ok. 10 procent paneli więcej, gdyż nawet najbardziej dokładny pomiar wnętrza nie gwarantuje wykorzystania każdej z desek w 100 procentach. Dzięki tzw. zapasowi nie braknie nam materiału na żadną wnękę czy odbiegający od typowego kształt podłogi.

2. W zależności od pomieszczenia, w którym zamierzamy ułożyć panele, należy dopasować do niego klasę użyteczności i ścieralności desek. Aby nie martwić się o odporność paneli, warto nabyć panele w klasie ścieralności od AC3 wzwyż. Najwyższy stopień stabilności podłogi na jej łączeniach zagwarantuje nam z kolei nowoczesny, bezklejowy system montażu Megaloc firmy Classen – producenta większości kolekcji oferowanych w sklepach RuckZuck.

aran%C5%BCacja Life

Panele podłogowe Life firmy Classen

3. Kupując panele podłogowe, nie można zapomnieć również o akcesoriach, które będą niezbędne przy ich montażu. Konieczny jest zakup folii i podkładu pod panele, np. gąbki lub płyty izolacyjnej, a także listew przypodłogowych, które pozwolą na eleganckie wykończenie podłogi, a przy tym umożliwią funkcjonalne rozprowadzenie gniazdek i kabli.

I trzy kroki do nowych drzwi:

1. W pierwszej kolejności dokładnie mierzymy miejsce, w którym drzwi mają zostać osadzone. Możemy wymienić zarówno ościeżnicę wraz ze skrzydłem drzwiowym, jak i dopasować drzwi dofutryny wcześniej już zamontowanej. Skrzydła drzwiowe możemy wybierać spośród typowych szerokości (60’, 70’, 80’, 90’) lub też zamówić te o wymiarach niestandardowych.

Dynamic D%C4%85b Cassano Nero

Panele podłogowe Nero firmy Classen

2. Jeśli wymieniamy drzwi wraz z ościeżnicą, dokładnie wymierzmy również grubość muru. Do wyboru są bowiem ościeżnice stałe o szerokości 90 mm (Standard 2 pack) oraz ościeżnice regulowane o minimalnym zakresie regulacji 75 mm, a maksymalnym aż 640 mm (zakres ten zmiania się co 20 mm). Zaletą ościeżnicy stałej jest możliwość jej montażu tam, gdzie nie ma możliwości montowania listew wykończeniowych czy opasek (przy prostopadłym łączeniu ścian). Ościeżnice regulowane gwarantują z kolei prosty montaż w każdych warunkach, a dzięki nowoczesnej konstrukcji i estetycznemu wykonaniu stanowią również nowoczesny element wystroju.

3. Ostatni krok to wybór odpowiadającego nam modelu, jak i dekoru skrzydła drzwiowego. Należy pamiętać, że skrzydła drzwiowe to nie wszystko, w zależności od potrzeby i rodzaju pomieszczenia powinniśmy dobrać odpowiednie klamki, tuleje wentylacyjne czy nakładki ozodobne na zawiasy. Aby uchronić ścianę przed zniszczeniem spowodowanym częstym otwieraniem drzwi, pamiętajmy także o odbojnikach.

– Życzymy udanego remontu! – dodaje Katarzyna Śliwińska

Sklepy RuckZuck oferują ponad 150 wzorów podłóg laminowanych Classen i drewnianych Royal Floor oraz powyżej 30 kolekcji skrzydeł drzwiowych producenta.

Leave a Reply