Drzwi idealne do małych wnętrz

Urządzając dom lub mieszkanie często spotykamy się z problemem odpowiedniej aranżacji przestrzeni o niedużych rozmiarach. Warto skorzystać w takich przypadkach z rozwiązań, które ułatwią jej zagospodarowanie – jednym z nich są umieszczane na systemach przesuwnych drzwi SAJNO 5s, proponowane przez firmę CAL.

Otwieranie drzwi to element, który ma istotny wpływ na aranżację powierzchni mieszkalnej. Szczególnie kłopotliwe jest to w przypadku niedużych pokojów. Niewielkie pomieszczenia, na poddaszach dodatkowo ograniczone stropami, przeznaczamy często na sypialnie lub gabinety – drzwi uchylne mogą nam wówczas przeszkodzić w swobodnym ich umeblowaniu.

Otwieranie alternatywne

Widoczne na zdjęciu drzwi SAJNO 5s marki CAL z przesuwnym systemem naściennym to rozwiązanie idealne do niedużych pomieszczeń. Skrzydło zawieszone na łożyskowanych wózkach porusza się bardzo cicho wzdłuż prowadnicy, która zakryta jest drewnianą maskownicą. Otwór drzwiowy zabudowano ościeżnicą regulowaną. Konstrukcja ta skutecznie eliminuje problem uwzględnienia powierzchni potrzebnej na otwieranie drzwi na oścież, co znacznie zwiększa możliwości aranżacyjne pokoju. Aby jeszcze lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, skrzydło SAJNO można umieścić w specjalnej kasecie wbudowanej w ścianę. Rozwiązanie to sprawdzi się w małej sypialni, w której większość miejsca zajmuje duże łóżko lub niewielkiej kuchni, w której tradycyjnie otwierane drzwi stanowić mogą przeszkodę w funkcjonalnym jej umeblowaniu i używaniu.

drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne SAJNO 5s. Fot. Zakład Stolarki Budowlanej CAL.

Uniwersalność i gwarancja komfortu wnętrza

Równie istotnym elementem w przypadku niedużych pomieszczeń jest ich doświetlenie, optycznie zwiększające powierzchnię. Drzwi SAJNO 5s ozdobione zostały prostymi w kształcie przeszkleniami, wypełnionymi szkłem chinchilla. Bezbarwne szkło ornamentowe o ograniczonej przejrzystości przepuszcza światło w stopniu pozwalającym zarówno na lekkie rozświetlenie aranżowanych pomieszczeń, jak i na zachowanie intymności.

Czynnikiem ważnym w niewielkich pomieszczeniach jest również odpowiedni przepływ powietrza. W konstrukcji drzwi SAJNO 5s przewidziano specjalną szczelinę wentylacyjną, która usprawnia przepływ powietrza, a tym samym pomaga zapobiegać niepożądanemu zawilgoceniu ścian i sufitów.

Dostosowanie skrzydła SAJNO do funkcji oczekiwanych w innych pomieszczeniach, takich jak łazienka czy garderoba, jest bardzo proste. Wystarczy zamówić drzwi z jedną lub większą ilością płycin fornirowanych dębem – w ten sposób uzyskamy drzwi przeszklone częściowo lub zupełnie bez szkła.

Wytrzymałość i elegancja na długie lata

Klejony według sprawdzonej technologii naturalny dąb, z jakiego wykonane zostały drzwi SAJNO 5s, zapewnia również ich wytrzymałość oraz stabilność kształtu. Tak wykonane drzwi zachowają swoje piękno i funkcjonalność przez długie lata.

drzwi calProjektanci drzwi SAJNO 5s postawili na klasyczne kształty i subtelną elegancję. Nie oznacza to jednak zupełnego odrzucenia indywidualnych upodobań – model ten dostępny jest w aż trzydziestu standardowych barwach, poczynając od naturalnych brązów, a na odcieniach zieleni i szarości kończąc. We wszystkich propozycjach kolorystycznych zachowana została elegancka, wyraźna struktura dębowego drewna.

  • Producent: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
  • Model: SAJNO 5s
  • Wymiary skrzydła:743/843/943 mm
  • Grubość skrzydła:43 mm
  • Konstrukcja:ramiaki klejone dębowe obłogowane
  • Wypełnienie:panel fornirowany naturalną okleiną dębową (w modelu SAJNO 5s tylko szkło – bez wypełnienia drewnianego)
  • Cena brutto:1610,07 zł

Leave a Reply