Narzędzia wielozadaniowe – to się przyda!

Co zrobić jeśli podczas remontu kuchni czy łazienki trzeba przeciąć terakotę, rurę miedzianą albo odpływ z PCV? Odpowiedź wydaje się prosta – zmienić tarczę na tę właściwą. Choć czynność ta trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund, to wykonywana wielokrotnie podczas dnia pracy oznacza marnotrawstwo czasu oraz dodatkowe koszty związane z zakupem wielu narzędzi. Jak temu zaradzić? Wystarczy zastosować narzędzia wielozadaniowe.

Niezależnie co jest remontowane lub instalowane w kuchni czy np. łazience, często należy w krótkim czasie przeciąć materiały, które znacząco różnią się od siebie. Pociąga to za sobą konieczność wykorzystywania różnych specjalistycznych rozwiązań, a co za tym idzie, oznacza dodatkowe koszty związane z ich zakupem oraz zmniejszenie wygody i szybkości wykonywania prac.

Drewno, stal, stal nierdzewna lub PCV mają tak różne właściwości fizyczne i chemiczne, że dobór tarczy dostosowanej do obróbki konkretnego materiału wydaje się niezbędny, a koszty z tym związane nieuniknione – mówi Leszek Marek przedstawiciel Saint-Gobain Abrasives, producenta narzędzi budowlanych. – Tymczasem warto zainteresować się dostępnymi na rynku rozwiązaniami w postaci narzędzi wielozadaniowych, których cechy pozwalają uniknąć marnotrawstwa czasu – dodaje.

Przykładem takiego rozwiązania może być wielozadaniowa tarcza Norton Multipurpose. Produkt przeznaczony jest do cięcia tak różnych materiałów jak stal, stal nierdzewna, aluminium, wyroby z PCV i szkła, a nawet ceramiczne i kamienne.

tarcza wielozadaniowa

Tajemnica tarczy Norton Multipurpose tkwi w odpowiednim doborze ziarna ściernego oraz spoiwa – tłumaczy Leszek Marek z Saint-Gobain Abrasives. – Zastosowane w tym narzędziu ziarno węglika krzemu zapewnia optymalne cięcie każdego rodzaju materiału. Dzięki jego właściwościom udało nam się wyeliminować efekt zabijania ściernicy przy cięciu materiałów nieżelaznych i PCV, powstrzymać powstawanie zadziorów przy cieciu stali i zapewnić długą żywotność tarczy nawet podczas pracy z kamieniem i wyrobami ceramicznymi – dodaje.

Powyższe cechy sprawiają, że narzędzie jest zdolne do wykonywania różnorodnych zadań, bez konieczności zastosowania rozwiązań specjalistycznych. Oznacza to oszczędność czasu i niższe koszty. Nie trzeba np. kupować wielu tarcz przeznaczonych do różnych zastosowań. Tarcza jest również cieńsza niż większość dostępnych na rynku, co pociąga za sobą dodatkowe oszczędności w postaci mniejszych strat materiału, mniejszej ilości kurzu i krótszego czasu cięcia.

Leave a Reply