Rośliny podczas urlopu. Co z nimi zrobić?

Sezon wakacyjny w pełni. Pora więc zastanowić się, co zrobić z roślinami podczas urlopu, aby nie uschły. Jak je podlewać? Oto nasze wskazówki. Sprawdź i zainspiruj się!

Depositphotos 237461732 s 2019

Zarówno rośliny uprawiane w doniczce, jak i w gruncie, do prawidłowego rozwoju potrzebują wody. Latem, z powodu wysokich temperatur, należy pamiętać o regularnym podlewaniu roślin. Niektóre rośliny należy nawadniać nawet dwa razy dziennie.

Co zrobić z roślinami podczas urlopu?

Aby nasze rośliny nie ucierpiały z powodu braku wody podczas naszej nieobecności, należy poprosić zaprzyjaźnionego sąsiada o ich podlewanie. Jeśli jednak nie mamy kogo poprosić o tę przysługę, należy przenieść rośliny w jedno miejsce (najlepiej zacienione). W ten sposób wytworzą one specjalny mikroklimat, o większej wilgotności, który sprawi, że podłoże w doniczkach będzie wysychało wolniej.

Jeśli zaś nasze rośliny posiadają doniczki z otworami, należy umieścić je w pojemniku z wodą (np. w wiaderku). W ten sposób rośliny będą pobierać wodę, w takiej ilości, jakiej potrzebują.

Z kolei jeśli wyjeżdzasz na krótko, pamiętaj o podlaniu wszystkich roślin przed opuszczeniem domu. Podłoże w doniczce musi być dobrze nawilżone. W podstawce zaś powinna pozostać niewielka ilość wody. Dzięki temu nasze rośliny nie uschną, podczas naszej niedługiej nieobecności.

Depositphotos 203195214 s 2019

Leave a Reply