Zrezygnować z tego, z czego zrezygnować można, a w urządzaniu wnętrz kierować się prostotą i funkcjonalizmem – oto najważniejsze założenia stylu minimalistycznego, który jako jeden z nielicznych większą wagę przywiązuje do tego, co pozostaje niewidoczne, a zdecydowanie mniejszą do dodatków. W modnych wnętrzach minimalistycznych o atmosferze miejsca nie decydują ozdoby, ramki i inne dekoracje, a przede wszystkim stonowane barwy, geometryczne meble oraz inteligentne rozwiązania poprawiające jakość życia. I właśnie z tego względu grzejniki podtynkowe wpisują się w tę koncepcję idealnie.
Uwolnij przestrzeń
Grzejniki podtynkowe 3THERMO to jedyne tak zaawansowane technologicznie rozwiązanie grzewcze na rynku. System wykorzystuje do emisji ciepła specjalne radiatory, które można zatopić w tynku, przykryć płytami gips-karton lub okładzinami betonowymi, dzięki czemu rezygnacja z kaloryferów staje się faktem, dom zyskuje więcej przestrzeni, a jego mieszkańcy inteligentny system grzewczy, w pełni dostosowujący się do indywidualnych wymagań. Jak to działa?
W kilku słowach
– Estetyka, ekonomia i dbałość o zdrowie – w tych paru zwrotach zawiera się istota hybrydowych grzejników podtynkowych 3THERMO – mówi prezes zarządu 3THERMO Patryk Nowakowski. – Estetyka, ponieważ system jest niewidoczny dla oczu i nie wymaga inwestowania w jakiekolwiek dodatkowe elementy do montażu. Ekonomia, m. in. z uwagi na lepszą, bardziej energooszczędną redystrybucję energii cieplnej i wreszcie zdrowie, ze względu na zapobieganie cyrkulacji kurzu i alergenów w ogrzewanych pomieszczeniach i niewysuszanie powietrza – dopowiada Patryk Nowakowski.
Dla wielu osób minimalizm to nie tylko styl wnętrzarski, ale także styl życia. W życiu codziennym przekłada się to na postępowanie w myśl zasady „mniej znaczy więcej”. Osoby ceniące minimalizm zawsze wybiorą te produkty, które można użytkować dłużej lub generujące mniejsze koszty eksploatacji. W dobie poszerzającego swoje wpływy konsumpcjonizmu koncepcja ta, z wpisującymi się w nią hybrydowymi grzejnikami 3THERMO, stanowi dla niego ciekawą alternatywę.