Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne to doskonałe rozwiązanie zarówno dla domów, jak i mieszkań. Te szczelne przysłony są montowane od zewnętrznej strony okien, dzięki czemu zapewniają wnętrzom idealne zaciemnienie, chroniąc jednocześnie prywatność i bezpieczeństwo domowników. Sprawdzają się i zimą, kiedy zabezpieczają wnętrza przed nadmiernym wychłodzeniem, i latem, gdy chronią je przed nadmiernym nagrzewaniem. Dzięki nim w pomieszczeniach jest cicho i panuje w nich całkowita ciemność.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż rolet zewnętrznych?

Montaż rolet zewnętrznych niesie za sobą szereg korzyści, dzięki czemu jakość życia domowników ulega znacznej poprawie. Do największych atutów rolet zewnętrznych, których bogatą ofertę przygotował dla swoich klientów m.in. sklep internetowy budujemyonline.pl można zaliczyć:

Ochronę wnętrza domu przed zimnem

Rolety zewnętrzne stanowią fizyczną barierę, która dodatkowo zabezpiecza wnętrza domu przed utratą ciepła. Pomiędzy zasuniętą roletą a szybą okienną powstaje poduszka powietrzna, dzięki której cenne ciepło nie ucieka z pomieszczeń, a parowanie szyb jest znacznie zredukowane. Decyzja o zakupie i montażu rolet zewnętrznych to świetne posunięcie, jeżeli chcesz płacić niższe rachunki za ogrzewanie.

Większą prywatność i komfort życia domowników

Dzięki roletom zewnętrznym w pomieszczeniach można stworzyć całkowite zaciemnienie niezależnie od pory dnia. Zaciągnięte rolety idealnie wyciszają wnętrza domu, chroniąc je przed zewnętrznym hałasem. Kiedy więc masz ochotę przespać się w środku dnia, ale przeszkadza Ci w tym światło lub nadmierny hałas, wystarczy zasłonić rolety i cieszyć się idealnymi warunkami sprzyjającymi odpoczynkowi. Zasunięte rolety to także gwarancja całkowitej prywatności, gdyż skutecznie chronią one wnętrza przed spojrzeniami przechodniów lub sąsiadów.

Bezpieczeństwo

Rolety zewnętrze zwiększają poziom bezpieczeństwa w domu. Jest to szczególnie ważne w przypadku mieszkań znajdujących się na parterze lub domów jednorodzinnych. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu efektywnie zabezpieczają wnętrza przed próbami włamań i innymi aktami wandalizmu.

Jakie są rodzaje rolet zewnętrznych?

Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów rolet zewnętrznych:

• rolety nadstawne (naokienne) — są to uniwersalne rolety, które mogą być montowane do stolarki okiennej wykonanej z PVC, drewna czy aluminium, skrzynka takiej rolety jest nakładana na okno i montowana razem z nim we wnęce okiennej,
• rolety elewacyjne — to rolety natynkowe, których obudowa zrobiona jest z aluminium, można je zainstalować w dowolnym momencie, jednak nie da się ukryć ich skrzynki,
• rolety podtynkowe — skrzynka rolety podtynkowej jest montowana po montażu okna na murze budynku w specjalnie w tym celu przygotowanej wnęce, dzięki czemu jest całkowicie niewidoczna.

Rolety zewnętrzne mogą być sterowane manualnie, elektrycznie lub solarnie.

Leave a Reply