Wrzosy w domu. Jak dbać o te jesienne kwiaty?

Jesień jednoznacznie kojarzy nam się z pięknymi wrzosami, które zachwycają swym urokiem i zdobią nasze wnętrza. Ich pielęgnacja w domu nie jest łatwa. Sprawdź, jak o nie dbać i ciesz się ich wyjątkowym wyglądem.

Depositphotos 180727328 s 2019

Wrzosy w doniczkach: stanowisko

Wrzosy kupione w markecie mogą być podsuszone i osłabione. Warto więc kupować je u sprawdzonych sprzedawców lub w kwiaciarniach. Chcąc cieszyć się pięknym wyglądem tych jesiennych kwiatów przez cały sezon, należy ustawić je w nasłonecznionym miejscu. Co ciekawe, wrzosy lubią świeże powietrze. Warto więc postawić je na parapecie.

Podłoże

Wrzosy po przyniesieniu ze sklepu, warto od razu przesadzić do większej doniczki. To rośliny kwasolubne, dlatego będą dobrze rosły jedynie w przepuszczalnej, lekkiej, niezbyt żyznej ziemi o kwaśnym odczynie pH. Najlepiej kupić gotową mieszankę, przeznaczoną do uprawy wrzosów lub roślin kwasolubnych.

Podlewanie

Po posadzeniu wrzosów, podłoże w doniczce należy wyściółkować korą sosnową, która ogranicza parowanie i szybkie wysychanie ziemi, oraz systematycznie je nawadniać. Wrzosy podlewamy regularnie i umiarkowanie. Pamiętajmy, aby podłoże w doniczce nie wyschło. Powinno być zawsze tylko lekko wilgotne. Podczas podlewania zwróćmy również uwagę, aby nie moczyć liści i łodyg wrzosów, ponieważ sprzyja to rozwojowi chorób grzybowych.

55555555

Leave a Reply