Jak wykonać minimalistyczne pisanki?

Wielkanoc już za kilka dni. Pora więc pomyśleć, w jaki sposób udekorować pisanki… Postaw na minimalizm. Sprawdź kilka naszych pomysłów i inspiracji…

Koronka w roli głównej

Pisanki ozdobione delikatną koronką to bardzo subtelny pomysł na wielkanocne jajka. Z pewnością spodobają się miłośnikom stylu shabby chic. Ciekawym pomysłem będzie też udekorowanie koronkowych pisanek jutowym sznurkiem.

qqqqaaaa

Zabawne uszy

To niebanalny pomysł, który z pewnością spodoba się maluchom. Jajka te przypominają wielkanocne króliczki, które mają wyjątkowo długie i przezroczyste uszy… Do ich wykonania potrzebujemy: czarnego flamastra, taśmy typu washi oraz woskowanego sznurka, który doskonale nadaje się do stworzenia sylwetek uszu, gdyż jest wystarczająco sztywny. Z woskowanego sznurka przygotuj około 6 centymetrowe paski i złóż je na pół. Końce sklej taśmą typu washi i przyklej je (tą samą taśmą) do jajek. Czarnym mazakiem na przodzie jajka narysuj oczy i wąsy… Gotowe!

Depositphotos 188099148 s 2019

Mech na jajkach

Zwolennicy stylu eko z pewnością wykorzystają tę wielkanocną inspirację. Do wykonania jajek z mchu będziemy potrzebować: małego pędzelka, kleju i mchu. Namocz pędzelek w kleju i narysuj za jego pomocą wybrany przez Ciebie wzór na jajku. Następnie przyklej do wzoru niewielkie kawałki mchu. Poczekaj aż całość wyschnie.

Depositphotos 308426568 s 2019

Leave a Reply