Gwiazda Betlejemska – kwiat świątecznej nocy

Gwiazda Betlejemska (Poinsecja) jest jedną z najbardziej popularnych roślin na świecie, która ma niesłychane grono miłośników. Od lat figuruje na szczycie listy domowych roślin doniczkowych kupowanych zimą. Wśród Europejczyków osiągnęła magiczny wynik sprzedaży – 100 milionów gwiazd rocznie. Ta jedyna w swoim rodzaju i pełna uroku roślina, obecnie występuje w ponad 100 odmianach, we wspaniałej kolorystyce, w różnych rozmiarach, w formie rozkrzewionej lub na pojedynczej łodydze. W okresie przedświątecznym oraz podczas samego Bożego Narodzenia jest idealnym elementem dekoracyjnym oraz wyjątkowym prezentem.

O pielęgnacji rośliny mówią eksperci Biura Kwiatowego Holandia:

Gwiazda betlejemska nie jest trudna w pielęgnacji. Jednak źle znosi zimno i jest wrażliwa na niskie temperatury, dlatego podczas podróży do domu powinna być ciepło otulona. Najlepiej się czuje w temperaturze około 20 stopni i jest na tyle delikatna, że powinno się ją chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem i przeciągami. Gdy jej podłoże jest zbyt suche, należy ją podlewać letnią wodą. Nie lubi mieć przemoczonych stóp, czyli nie lubi stać na wypełnionej wodą podstawce. Kiedy kwitnie nie powinno się jej nawozić; później każdego miesiąca powinno się jej podawać wodę z dodatkiem odżywki.

gwiazda betlejemska

Gwiazda Betlejemska - fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Po obcięciu, Gwiazda Betlejemska jest wyjątkowo trwała – przetrwa do 2 tygodni w bukiecie lub jako element dekoracyjny. Chcąc przedłużyć jest żywotność, należy natychmiast po obcięciu końce jej łodyg zanurzyć we wrzątku lub przytrzymać nad ogniem. To „zabliźni” łodygę i nie pozwoli na wyciekanie z niej soku.

posencja gwiazda betlejemska

Gwiazda Betlejemska - fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Tej zimy obowiązuje przepych we wnętrzach. Dlatego też Gwiazdę należy odpowiednio na tę okazję ubrać, wykorzystując różne dekoracyjne naczynia i ozdoby typu: lśniące wstążki, bombki, sztuczne kamienie, elementy biżuterii oraz bogate w wyglądzie tkaniny oraz ozdobny papier. Ta luksusowa dama zapewni piękną dekorację oraz niezwykły nastrój i atmosferę.

Leave a Reply