Biżuteria – nowe akcesoria do łazienki

Atrakcyjne dodatki pełnią w aranżowaniu przestrzeni podobną rolę, jak w kobiecej modzie. Mogą harmonijnie uzupełniać kompozycję, ożywić klasyczne wnętrze lub dodać nieco przepychu skromnej kolorystyce i formie. Żadna łazienka nie może się bez nich obejść.       

Zieleń w klasycznej oprawie
Łazienka ma być miejscem relaksu i odprężenia. Dlatego większość z nas wybiera do niej spokojne barwy i klasyczne formy. Warto jednak dodać do tego zestawienia ożywczą siłę koloru.  Możemy to zrobić za pomocą zabawy soczystą, nasyconą zielenią. Do tak pomyślanej łazienki pasują  klasyczne dodatki, które uwydatnią  kompozycję pomieszczenia. Zbyt duża różnorodność w kolorystyce może całkowicie zburzyć efekt.

Dodatki do łazienki stanowią jeden z najistotniejszych zakupów, to właśnie one nadają odpowiedni wyraz wnętrzu. Jaskrawe kolory stały się widocznym trendem. To dobry wybór gdy główne elementy wyposażenia są bardzo klasyczne i typowe, a zależy nam aby dodać wnętrzu umiarkowanej fantazyjności.- informuje Katarzyna Rogowa.

Kamienna elegancja
Beż, brąz to barwy uniwersalne, wykorzystywane od zawsze, aby nadać wnętrzom ekskluzywności. Pastelowa paleta kolorystyczna oraz zdobienia z naturalnego kamienia to najbardziej popularna aranżacja. Kamień możemy wykorzystać także w dodatkach. Dozowniki, mydelniczki zrobione z tego materiału, o łagodnych i opływowych kształtach będą stanowić prawdziwą ozdobę. Kamienne akcenty w łazience to w tym sezonie tzw. must have!

Akcesoria łazienkowe Bathco Rustica Blanca Baja

Akcesoria łazienkowe - Bathco Rustica Blanca Baja

Wygoda i funkcjonalność
Modernistyczna łazienka nie potrzebuje wielu dodatków. Im mniej ją ozdobimy, tym lepsze wrażenie sprawi. Akcesoria dobieramy tak, aby zwiększały naszą wygodę i spełniały odpowiednie zadania. Funkcjonalność w łazience nie musi jednak oznaczać aranżacyjnej nudy. Najlepiej sprawdzą się tutaj eleganckie, metalowe gadżety przymocowane do ściany. Mają one trzy główne zalety: oszczędzają miejsce, nie sprawiają problemów przy czyszczeniu, mamy też gwarancję, że nic nie strącimy z umywalki. Dodatki w eleganckim wydaniu zastępują dawno już niemodne plastikowe dozowniki.

Z przestrzenią w domu jest podobnie jak z człowiekiem: zdobi ją nie tylko szata, ale też dodatki. Wnętrze łazienki dopełnione odpowiednimi akcesoriami może dopiero stanowić harmonijną całość. Detale budują atmosferę i są wisienką na aranżacyjnym torcie. Warto o nich pamiętać.

Leave a Reply