Ptaki ozdobią Twoje wnętrze

Większość tych prawdziwych obecnie przebywa w ciepłych krajach. Nieliczne pozostały z nami, lecz i tak są mniej aktywne niż wiosną i latem. O kim mowa? Oczywiście o ptakach. Jeśli brakuje nam zimą tych wesołych stworzonek, możemy sprawić, by ich wizerunek przyozdobił nasz wystrój wnętrza. Być może w ten sposób uda nam się „zakląć” wiosnę i sprawić, że przyjdzie szybciej? 🙂

O ptaki należy dbać i regularnie dokarmiać – szczególnie zima, gdy same mają problemy ze zdobyciem pożywienia. Te prawdziwe poczęstujmy okruszkami chleba, a co do tych widocznych na zdjęciu – nie musimy się obawiać. Ustawione na stole nie będą podkradały jedzenia z naszych talerzy :). Drewniane ptaszki to zabawna i stylowa dekoracja stołu. Świetnie wkomponowuje się w wystrój jadalni w stylu vintage.

 

ptak

(Drewniane figurki ptaków, fot. Really Linda Barker)

Rysunkowe ptaki mogą z kolei z powodzeniem ozdobić naszą ścianę. Spójrzmy na te przepiękne obrazki w delikatnych stylowych ramach. Nostalgiczna, nieco staroświecka aranżacja wnętrza jest dla nich świetnym tłem, ale sprawdzą się także w innej aranżacji. Równie ciekawie uzupełnią nowoczesny, industrialny wystrój wnętrza. Spójrzmy chociażby, jak ciekawie wyglądają na tle ciemnych czarnych płytek klinkierowych. Takie zestawienie świetnie się sprawdzi, jeśli marzy nam się wystrój salonu w stylu fusion.

 

ptak 2

(Obrazki w stylowych ramkach, fot. Really Linda Barker)

Klasyczny wystrój wnętrza wymaga stylowych dodatków. Dobranie elementów w jasnych, naturalnych kolorach to dobry wybór. Warto jednak jednocześnie wybrać coś „z pazurem”. Spójrzmy na te poduszki w kolorze kremowym ze srebrnym nadrukiem ptasiej sylwetki. Nie zakłócają kolorystyki wnętrza, jednocześnie pojawiający się na nich motyw sprawia, że są niebanalne. Równie dobrze wyglądają zarówno solo, jak i zebrane w kilka.

 

ptak 3

(Poduszki, fot. Really Linda Barker)

Do wiosny i lata jeszcze wprawdzie daleko, ale dodatki do ogrodu możemy przemyśleć już teraz. Jeśli podobają nam się nieco staroświeckie, klimatyczne ogrody, spójrzmy na te propozycję. Rzeźba przedstawiająca ptaka to ciekawy drobiazg w stylu retro. Możemy dobrać do niego zbliżone stylem doniczki na kwiaty. Jesienią i zimą możemy ją przenieść do wnętrza – z powodzeniem uzupełni na przykład wystrój przedpokoju.

 

ptak 4

(Rzeźba ogrodowa, fot. Really Linda Barker)

Spójrzmy jeszcze na jeden dodatek do wnętrza z motywem ptaków. Ten wieszak z pewnością zachwyci miłośników stylu retro. Może służyć do powieszenia kluczy i innych drobnych przedmiotów. W okresie świątecznym posłuży nam do tego, by wystrój wnętrza wzbogacić o świąteczny element – na przykład wieszając na nim gałązkę ostrokrzewu. Czyż nie wygląda to uroczo?

 

ptak 5

(Wieszak, fot. Really Linda Barker)

Zobacz także inne dekoracje z motywami roślinnymi i zwierzęcymi

Leave a Reply