Akcesoria kuchenne: organizacja szafek dolnych i narożnych

Dużo zapasów, a wszystkie idealnie uporządkowane i łatwo dostępne. Naczynia, garnki, patelnie w odpowiednio przystosowanym dla siebie miejscu. Dodatkowo ciepłe światło, funkcjonalne urządzenia, kosze i systemy do przechowywania – tak dzisiaj wygląda inteligentna kuchnia. Każdy, kto choć raz przekonał się, czym jest prawdziwy kuchenny komfort z pewnością będzie chciał zastosować zaawansowane technologicznie rozwiązania u siebie w domu.

System wysuwanych półek kuchennych

Zarówno w małej, jak i dużej kuchni, liczy się maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Często wiele problemów sprawiają garnki – ciężkie, duże, z problematycznymi rączkami nie są łatwe w przechowywaniu. System wysuwanych półek pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni w tradycyjnych i narożnych szafkach. Po otworzeniu frontu, swobodnym ruchem wyciągamy półki na zewnątrz i zyskujemy do nich wygodny dostęp. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że elementy pokryte są antypoślizgową powłoką, która zapobiega przesuwaniu się przedmiotów i niweluje hałas.

meble kuchenne, system wysuwanych polek

System wysuwanych półek kuchennych, fot. Black Red White

 

Sprytnie ukryte urządzenia AGD

Nowoczesne rozwiązania mają na celu nie tylko zwiększyć wygodę użytkowania kuchni, ale również zadbać o estetykę wnętrza. Zmywarka schowana za panelem frontowym, okap wbudowany w szafkę czy sprytnie ukryty w szufladzie sortownik na odpady. Wszystkie te sprzęty doskonale spełniają swoją funkcję – myją, przechowują, pochłaniają brzydkie zapachy – a przy okazji nie rzucają się w oczy. To z pewnością coś dla miłośników minimalizmu – trzymając elektronikę i odpady w ukryciu na co dzień zachowujesz czystość i estetykę kuchennych form.

sprzet agd ukryty w szafkach kuchennych

Sprzęt AGD ukryty w szafkach kuchennych, fot. Black Red White

 

Organizacja szuflad kuchennych

Dzięki zastosowaniu w meblach szuflad zyskujemy aż 25% dodatkowej przestrzeni. Specjalnie z myślą o komfortowym przechowywaniu powstały systemy podziału wewnętrznego – wykonane z różnych materiałów i utrzymane w przeróżnej kolorystyce powodują, że nawet wnętrze szuflady doskonale wpisuje się w stylistykę kuchni. Wkłady do organizacji pozwalają przystosować je do przechowywania każdego rodzaju zawartości, segregując i dbając o porządek. Takie rozwiązania sprawiają, że mamy do dyspozycji spiżarnię w samym centrum pomieszczenia kuchennego. Butelka z wodą, słoik miodu, ulubiony dżem czy pudełko ryżu – wszystko znajdzie swoje miejsce.

organizacja szuflad w szafkach kuchennych

Funkcjonalne rozwiązania ukryte w szafkach kuchennych, fot. Black Red White

 

Funkcjonalne kosze do szafek kuchennych

Nowatorskie kosze do szafek mogą znacznie ułatwić pracę w kuchni i pomóc w segregacji produktów i akcesoriów. Profesjonalne systemy zapewniają mnóstwo przestrzeni do przechowywania produktów spożywczych oraz bezpośredni do nich dostęp z trzech stron. W celu zachowania maksymalnego komfortu użytkowania, kosze wyposażone są w prowadnice z pełnym wysuwem oraz cichym domykiem, co czyni Twoją kuchnię jeszcze bardziej komfortową.

Energooszczędne oświetlenie mebli kuchennych

W kuchni, gdzie dobra organizacja jest naprawdę ważna, to światło w dużej mierze warunkuje wygodę wykonywania codziennych czynności. W inteligentnych kuchniach oświetlenie pełni funkcję użytkową i dekoracyjną jednocześnie. Poza tradycyjnymi lampami sufitowymi subtelne światło znajduje się w wielu innych, bardziej lub mniej nietypowych miejscach. Ciekawym rozwiązaniem jest montowanie lampek LED w dnie szafek wiszących, stosując tak zwane „oprawy podszafkowe”. Coraz częściej można je również spotkać we wnętrzu szafek, a w szczególności witryn wiszących, gdzie subtelnie wyeksponowane są eleganckie naczynia czy komplet porcelany. To jednak nie wszystko. Nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie źródeł światła pod cokołem mebli (tuż pod powierzchnią dolnych frontów) lub nawet na krawędziach szyb czy szklanych półek.

meble kuchenne

Meble kuchenne Black Red White

 

Te i wiele innych funkcjonalnych rozwiązań kuchennych znajdziesz w kuchniach na wymiar Senso Kitchens od Black Red White. Możesz skorzystać z gotowych rozwiązań na urządzenie własnej przestrzeni kuchennej lub zaprojektować własną kuchnię wykorzystując zaawansowane techniki i urządzenia, które znacznie ułatwią przygotowywanie codziennych posiłków, przechowywanie i utrzymanie porządku.

Leave a Reply