Baśniowa kolekcja na święta

Pamiętasz? Sekretne poszukiwania prezentów w szafach, spiżarni, pod łóżkami. Niecierpliwe wypatrywanie pierwszej gwiazdki. Szczęście i podekscytowanie towarzyszące otwieraniu kolorowych paczek znalezionych pod choinką. Tak, w czasach dzieciństwa święta były bardziej magiczne, odbierane zachłannie wszystkimi zmysłami. Chciałbyś przeżyć to jeszcze raz? Villeroy & Boch zaprasza w niezwykłą, sentymentalną podróż! Za sprawą kolekcji bożonarodzeniowych na nowo przeniesiesz się do krainy beztroski i fantazji.

Chcecie bajki? Oto bajka!

Z czym kojarzy się dzieciństwo? Z pyszną zabawą, beztroską i… baśniami. Rozległymi przestrzeniami, gdzie niepodzielnie panuje wyobraźnia. I właśnie dlatego w świątecznych kolekcjach Villeroy & Boch królują postaci z opowieści braci Grimm. Ten sezon należy do Jasia i Małgosi. To oni zdobią księgę Christmas Toys Memory oraz pojawiają się wśród porcelanowych, barwnych figurek Fairytale Park. Wystarczy przejść przez osadzoną pomiędzy dwiema wieżyczkami bramę. Tam, w krainie fantazji, obok spieszącego z prezentami Św. Mikołaja, tradycyjnej szopki i pięknie przystrojonej jodły można spotkać dwójkę rodzeństwa, niegodziwą wiedźmę oraz smakowity domek z piernika.

dekoracja 4

W linii Nostalgic Ornaments Jaś i Małgosia dostępni są w formie zawieszek – do ozdabiania choinki, drzwi lub okien. Zawitali oni również na miseczkę Toy’s Fantasy, wzbogacając świąteczną serię do serwowania smakołyków o kolejne motywy. Baśniową zastawę uzupełniają duży, blisko półlitrowy kubek oraz miseczka – świetna do podawania np. słodkich karmelków lub orzechów. Obydwa elementy przyciągają nie tylko estetyką, lecz również swoją wartością kolekcjonerską. Należą do limitowanej, podpisanej złotymi literami serii Annual Christmas Edition, której skład co roku będzie ulegał zmianie. W następnym sezonie Jaś i Małgosia ustąpią honorowego miejsca innym bohaterom. Jakim? Tajemnica!

Bawimy się!

Pluszowy miś, czarodziejska pozytywka, resorak z otwierającymi się drzwiami. Oto nasze najcenniejsze skarby z dzieciństwa. Gwarantowały dobrą zabawę i sprawiały, że ciemna noc nie była taka straszna. Teraz zimowe wieczory rozświetlają ich następcy: pełne uroku porcelanowe figurki-świeczniki od Villeroy & Boch. Seria Nostalgic Light to zgrane świąteczne trio: Św. Mikołaj, bałwanek i wesoły Ciastek – piernikowy ludek z czerwoną, założoną trochę na bakier czapką. W Christmas Light do zimowego zespołu dołączył również miś. Zjeżdża saniami, na których umieścił wielki pakunek przewiązany wstążką. Wystarczy włożyć do niego zapalony tealight i już po ścianach pokoju wirują jasne gwiazdki.

dekoracja 2

Wspomnienie wędrówek szlakami wyobraźni przywołują dekoracje Nostalgic Dreams. To tutaj wylądował kolorowy balon ze Św. Mikołajem i jego pomocnikami, tutaj przypłynęła arka pełna zwierząt. Pojawił się również czerwony samochód wiozący przystrojoną choinkę oraz czarodziejska karuzela. Bo Boże Narodzenie to czas, kiedy wszystko może się zdarzyć! Magia świąt naprawdę istnieje!

Na słodko, prosimy!

Rozwiewają wszelkie smutki, a ich przygotowywanie sprawia wielką frajdę zarówno dorosłym, jak i dzieciom – małym pomocnikom. Co to takiego? Pyszne słodkości! Ich po prostu nie może zabraknąć na bożonarodzeniowym stole! Villeroy & Boch doskonale o tym wie i popularną serię porcelany Winter Bakery Delight poszerza o kolejne modele. Wśród białych, zdobionych drobnymi, świątecznymi wzorami naczyń znalazł się w tym roku zestaw do fondue i komplet trzech miseczek – na migdały w czekoladzie, kruche ciasteczka lub owocowe konfitury.

dekoracja 1

Smakosze babeczek i kawy zakochają się w małej filiżance do espresso, mogącej również służyć za foremkę do muffinek. Aromatyczne pierniki Villeroy & Boch proponuje przechowywać w pojemnikach: Winter Bakery Delight z czerwonym, wypukłym jabłuszkiem na pokrywce lub w szklanych, ręcznie robionych Decorated Christmas Accessories. Przez ich przezroczyste, zdobione w śniegowe gwiazdki ścianki widać, w jak szybkim tempie ubywa łakoci. Świąteczną zastawę na słodkości uzupełnia nowy zestaw sztućców Oscar Christmas. Na delikatnie zaokrąglonych trzonkach widelców, łyżek i noży wygrawerowano bożonarodzeniowe motywy, takie jak choinka czy przewiązana kokardą paczka. Jak prędko teraz zniknie makowiec?

dekoracja 3

Leave a Reply