Pomysłowe akcesoria ułatwiające sprzątanie

Podobno tajemnica dobrze posprzątanego dwupokojowego mieszkania tkwi w tym, że jest ono… trzypokojowe. No cóż, nie od dziś wiadomo, że robienie porządków często kończy się przekładaniem rzeczy z miejsca na miejsce lub upychaniem ich w ostatnich wolnych przestrzeniach. Ale właśnie nadszedł czas, aby ta praca zaczęła przynosić trwałe efekty! Pomysłowe akcesoria od Bonami.pl pomogą nie tylko zaprowadzić w domu porządek, ale także ułatwią jego utrzymanie.

Trudne do usunięcia zabrudzenia z tłuszczu i resztek jedzenia, uciążliwe plamy oraz zacieki wymagające odkamieniania – kuchenny zlew to pole nieustannej walki o jego czysty i schludny wygląd. Dlatego pod ręką zawsze należy mieć nie tylko klasyczną gąbkę, ale także jej drucianą wersję oraz specjalną szczotkę. Po kolejnej wygranej bitwie z brudnymi garnkami nasza „broń” potrzebuje jednak odpoczynku, aby spokojnie wyschnąć, nie zajmując przy tym zbędnego miejsca w dopiero co wysprzątanym zlewie. Z pomocą przychodzą nam w tej sytuacji wyjątkowe organizery, dostępne na Bonami.pl. Ich mocne ssawki umożliwiają łatwy i nieinwazyjny montaż na bocznej ściance zlewu, a w razie potrzeby – także szybki demontaż. Z kolei perforowane dno przezroczystej obudowy ułatwia ociekanie wody z akcesoriów i utrzymanie czystości pojemnika.

bonami organizer

fot. Bonami.pl

bonami organizer z przyssawka

fot. Bonami.pl

bonami organizer prysznic

Praktyczne organizery ułatwiają przechowywanie akcesoriów do zmywania, fot. Bonami.pl

W ofercie Bonami.pl dostępny jest również kwadratowy organizer stojący. Jego praktyczna forma umożliwia optymalne wykorzystanie zajmowanej przestrzeni blatu, gdzie na niewielkiej powierzchni znajdzie się butelka na płyn do mycia naczyń i utrzymane w takiej samej stylistyce pojemniki na inne przybory używane podczas sprzątania. Z kolei w małej łazience doskonale sprawdzi się organizer podwieszany. Na jego półkach zgromadzimy wszystkie niezbędne podczas kąpieli kosmetyki, a na doczepionych do niego wieszakach umieścimy gąbkę lub myjkę.

Bonami.pl przyciąga porządek!

Szczególnym sprzymierzeńcem w walce o porządek w domowych pomieszczeniach może być… magnes. Jego właściwości zostały wykorzystane przy projektowaniu oferowanych przez Bonami.pl praktycznych haczyków i uchwytów, które nie wymagają uciążliwego i pozostawiającego śladów wiercenia w wybranych metalowych powierzchniach. Jeśli nasz zlew jest wykonany ze stali nierdzewnej, możemy w jego wnętrzu umieścić specjalnie wyprofilowaną, magnetyczną zawieszkę. Prosta lub wygięta konstrukcja z lekkiego materiału pozwala efektywnie wykorzystać przestrzeń w zlewie i wygodnie suszyć mokre ściereczki. Równie ciekawą propozycją jest też magnetyczny uchwyt przytrzymujący gąbkę i szczotkę, dzięki któremu przybory będą zawsze wracały i pozostawały na przeznaczonym dla nich miejscu.

bonami uchwyt

Magnetyczna zawieszka na ściereczki oraz uchwyt przytrzymujący gąbkę gwarantują dodatkową oszczędność miejsca w kuchni, fot. Bonami.pl

Wybrane akcesoria magnetyczne posiadają dodatkowo warstwę przylepną, dzięki której można je mocować do praktycznie każdego rodzaju powierzchni. W każdym pomieszczeniu zawsze przydadzą się dodatkowe wieszaki, zwłaszcza tak praktyczne jak te oferowane przez Bonami.pl. Nawet prosty, pojedynczy magnes przyklejony w odpowiednim miejscu pomoże zachować porządek, przytrzymując w pozycji pionowej metalową rurę od odkurzacza lub kij od miotły.

W małych łazienkach, gdzie liczy się każdy centymetr, doskonale sprawdzą się magnetyczne uchwyty na pojemniki z szamponem, żelem lub innymi kosmetykami, dostępne w ofercie Bonami.pl. Pierwszy magnes za pomocą specjalnej opaski przymocowujemy do wybranego pojemnika, a drugi – do gładkiej powierzchni ściany. W ten sposób niezbędne akcesoria będziemy mieli pod ręką w najwygodniejszym dla nas miejscu.

bonami wieszaki

fot. Bonami.pl

bonami magnes

Pomysłowo zastosowane magnesy pomagają zachować w domowych pomieszczeniach idealny porządek, fot. Bonami.pl

Sprzątanie… na okrągło?

Brak miejsca rozbudza kreatywność w poszukiwaniu przestrzeni, które można w pomysłowy sposób zagospodarować. Projektantom dostępnej na portalu Bonami.pl kuli Pluk udało się stworzyć niezwykle praktyczne rozwiązanie, będące jednocześnie stylową ozdobą pomieszczeń. Wytrzymały stelaż z dwóch obręczy otoczony został siecią elastycznych linek, które utrzymują umieszczone w podwieszanej kuli przedmioty, jednocześnie umożliwiając ich swobodne wkładanie i wyjmowanie. Zamocowana w kuchni kula Pluk z oferty Bonami.pl pomieści w sobie świeże owoce lub warzywa, oszczędzając cenne miejsce na stole i blacie. W łazience będzie doskonałym miejscem na przechowanie części kosmetyków, w przedpokoju – czapek i szalików, a w pokoju dziecięcym – przynajmniej części z rosnącej zawsze w postępie geometrycznym liczby zabawek.

bonami kula

Podwieszana designerska kula Pluk od Bonami.pl to nieszablonowy sposób na przechowywanie na przykład owoców i warzyw, fot. Bonami.pl

Jeśli wśród naszych noworocznych postanowień znalazło się także to dotyczące lepszej organizacji w utrzymaniu porządku – właśnie znaleźliśmy wyjątkowych sprzymierzeńców! Pomysłowe akcesoria dostępne na Bonami.pl pomogą zaprowadzić w domowych wnętrzach ład i – co szczególnie istotne – trwale cieszyć się efektami sprzątania!

Uchwyt na gąbkę z przyssawką – 16 x 5,5 x 5,5 cm, Bonami.pl, 47 zł
Podstawka na szampon i gąbkę – 7,5 x 20,5 x 7,5 cm, 475 ml, Bonami.pl, 77 zł
Uchwyt na gąbkę i szczotkę z przyssawką Forma Holder, rozmiar: 20,5 x 7,5 x 12,5 cm, Bonami.pl, 44 zł
Magnetyczna zawieszka na ściereczkę Flex, czarny, dł. 23 cm, gł. 4 cm, nośność 250g, Bonami.pl, 78 zł
Magnetyczny uchwyt na gąbkę Sponge, szary, dł. 6,5 cm, gł. 2,5 cm, nośność 250g, Bonami.pl, 69 zł
Uniwersalny magnes na ścianę, rozmiar: 4 x 0,5 cm, nośność 300g, Bonami.pl, 58 zł
Magnetyczne haczyki Multiple, białe,  3 szt., dł. 5 cm, gł. 2,5 cm, nośność 250g, Bonami.pl, 72 zł
Magnetyczny uchwyt na szampon albo żel pod prysznic, czarny, 2 szt., dł. opaski 23,5 cm, nośność 250g, Bonami.pl, 114 zł
Wiszący pojemnik Pluk, rozmiar: 22 x 22 x 32 cm, Bonami.pl, 141 zł

Leave a Reply